Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Substantiivit
1.kemia

Taivutusmuodot

MonikkoklooridioksiditGenetiiviklooridioksidin
Monikon genetiiviklooridioksidienPartitiiviklooridioksidia
Monikon partitiiviklooridioksidejaInessiiviklooridioksidissa
Monikon inessiiviklooridioksideissaElatiiviklooridioksidista
Monikon elatiiviklooridioksideistaIllatiiviklooridioksidiin
Monikon illatiiviklooridioksideihinAdessiiviklooridioksidilla
Monikon adessiiviklooridioksideillaAblatiiviklooridioksidilta
Monikon ablatiiviklooridioksideiltaAllatiiviklooridioksidille
Monikon allatiiviklooridioksideilleEssiiviklooridioksidina
Monikon essiiviklooridioksideinaTranslatiiviklooridioksidiksi
Monikon translatiiviklooridioksideiksiMonikon instruktiiviklooridioksidein
AbessiiviklooridioksidittaMonikon abessiiviklooridioksideitta
Monikon akkusatiiviklooridioksidit