Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Substantiivit
1.amerikanenglanti

Taivutusmuodot

MonikkohaukkakehrääjätGenetiivihaukkakehrääjän
Monikon genetiivihaukkakehrääjienPartitiivihaukkakehrääjää
Monikon partitiivihaukkakehrääjiäInessiivihaukkakehrääjässä
Monikon inessiivihaukkakehrääjissäElatiivihaukkakehrääjästä
Monikon elatiivihaukkakehrääjistäIllatiivihaukkakehrääjään
Monikon illatiivihaukkakehrääjiinAdessiivihaukkakehrääjällä
Monikon adessiivihaukkakehrääjilläAblatiivihaukkakehrääjältä
Monikon ablatiivihaukkakehrääjiltäAllatiivihaukkakehrääjälle
Monikon allatiivihaukkakehrääjilleEssiivihaukkakehrääjänä
Monikon essiivihaukkakehrääjinäTranslatiivihaukkakehrääjäksi
Monikon translatiivihaukkakehrääjiksiMonikon instruktiivihaukkakehrääjin
AbessiivihaukkakehrääjättäMonikon abessiivihaukkakehrääjittä
Monikon akkusatiivihaukkakehrääjät