Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkopumpulihäntäkaniinitGenetiivipumpulihäntäkaniinin
Monikon genetiivipumpulihäntäkaniinienMonikon genetiivipumpulihäntäkaniineiden
Monikon genetiivipumpulihäntäkaniineittenPartitiivipumpulihäntäkaniinia
Monikon partitiivipumpulihäntäkaniineitaMonikon partitiivipumpulihäntäkaniineja
InessiivipumpulihäntäkaniinissaMonikon inessiivipumpulihäntäkaniineissa
ElatiivipumpulihäntäkaniinistaMonikon elatiivipumpulihäntäkaniineista
IllatiivipumpulihäntäkaniiniinMonikon illatiivipumpulihäntäkaniineihin
AdessiivipumpulihäntäkaniinillaMonikon adessiivipumpulihäntäkaniineilla
AblatiivipumpulihäntäkaniiniltaMonikon ablatiivipumpulihäntäkaniineilta
AllatiivipumpulihäntäkaniinilleMonikon allatiivipumpulihäntäkaniineille
EssiivipumpulihäntäkaniininaMonikon essiivipumpulihäntäkaniineina
TranslatiivipumpulihäntäkaniiniksiMonikon translatiivipumpulihäntäkaniineiksi
Monikon instruktiivipumpulihäntäkaniineinAbessiivipumpulihäntäkaniinitta
Monikon abessiivipumpulihäntäkaniineittaMonikon akkusatiivipumpulihäntäkaniinit