Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Synonyymit

KieliKäännökset
englantiphobic

Taivutusmuodot

MonikkofoobisetMonikkofoobiseni
MonikkofoobisesiMonikkofoobisemme
MonikkofoobisenneMonikkofoobisensa
GenetiivifoobisenGenetiivifoobiseni
GenetiivifoobisesiGenetiivifoobisemme
GenetiivifoobisenneGenetiivifoobisensa
Monikon genetiivifoobistenMonikon genetiivifoobisien
Monikon genetiivifoobisteniMonikon genetiivifoobisieni
Monikon genetiivifoobistesiMonikon genetiivifoobisiesi
Monikon genetiivifoobistemmeMonikon genetiivifoobisiemme
Monikon genetiivifoobistenneMonikon genetiivifoobisienne
Monikon genetiivifoobistensaMonikon genetiivifoobisiensa
PartitiivifoobistaPartitiivifoobistani
PartitiivifoobistasiPartitiivifoobistamme
PartitiivifoobistannePartitiivifoobistaan
PartitiivifoobistansaMonikon partitiivifoobisia
Monikon partitiivifoobisianiMonikon partitiivifoobisiasi
Monikon partitiivifoobisiammeMonikon partitiivifoobisianne
Monikon partitiivifoobisiaanMonikon partitiivifoobisiansa
InessiivifoobisessaInessiivifoobisessani
InessiivifoobisessasiInessiivifoobisessamme
InessiivifoobisessanneInessiivifoobisessaan
InessiivifoobisessansaMonikon inessiivifoobisissa
Monikon inessiivifoobisissaniMonikon inessiivifoobisissasi
Monikon inessiivifoobisissammeMonikon inessiivifoobisissanne
Monikon inessiivifoobisissaanMonikon inessiivifoobisissansa
ElatiivifoobisestaElatiivifoobisestani
ElatiivifoobisestasiElatiivifoobisestamme
ElatiivifoobisestanneElatiivifoobisestaan
ElatiivifoobisestansaMonikon elatiivifoobisista
Monikon elatiivifoobisistaniMonikon elatiivifoobisistasi
Monikon elatiivifoobisistammeMonikon elatiivifoobisistanne
Monikon elatiivifoobisistaanMonikon elatiivifoobisistansa
IllatiivifoobiseenIllatiivifoobiseeni
IllatiivifoobiseesiIllatiivifoobiseemme
IllatiivifoobiseenneIllatiivifoobiseensa
Monikon illatiivifoobisiinMonikon illatiivifoobisiini
Monikon illatiivifoobisiisiMonikon illatiivifoobisiimme
Monikon illatiivifoobisiinneMonikon illatiivifoobisiinsa
AdessiivifoobisellaAdessiivifoobisellani
AdessiivifoobisellasiAdessiivifoobisellamme
AdessiivifoobisellanneAdessiivifoobisellaan
AdessiivifoobisellansaMonikon adessiivifoobisilla
Monikon adessiivifoobisillaniMonikon adessiivifoobisillasi
Monikon adessiivifoobisillammeMonikon adessiivifoobisillanne
Monikon adessiivifoobisillaanMonikon adessiivifoobisillansa
AblatiivifoobiseltaAblatiivifoobiseltani
AblatiivifoobiseltasiAblatiivifoobiseltamme
AblatiivifoobiseltanneAblatiivifoobiseltaan
AblatiivifoobiseltansaMonikon ablatiivifoobisilta
Monikon ablatiivifoobisiltaniMonikon ablatiivifoobisiltasi
Monikon ablatiivifoobisiltammeMonikon ablatiivifoobisiltanne
Monikon ablatiivifoobisiltaanMonikon ablatiivifoobisiltansa
AllatiivifoobiselleAllatiivifoobiselleni
AllatiivifoobisellesiAllatiivifoobisellemme
AllatiivifoobisellenneAllatiivifoobiselleen
AllatiivifoobisellensaMonikon allatiivifoobisille
Monikon allatiivifoobisilleniMonikon allatiivifoobisillesi
Monikon allatiivifoobisillemmeMonikon allatiivifoobisillenne
Monikon allatiivifoobisilleenMonikon allatiivifoobisillensa
EssiivifoobisenaEssiivifoobisenani
EssiivifoobisenasiEssiivifoobisenamme
EssiivifoobisenanneEssiivifoobisenaan
EssiivifoobisenansaMonikon essiivifoobisina
Monikon essiivifoobisinaniMonikon essiivifoobisinasi
Monikon essiivifoobisinammeMonikon essiivifoobisinanne
Monikon essiivifoobisinaanMonikon essiivifoobisinansa
TranslatiivifoobiseksiTranslatiivifoobisekseni
TranslatiivifoobiseksesiTranslatiivifoobiseksemme
TranslatiivifoobiseksenneTranslatiivifoobisekseen
TranslatiivifoobiseksensaMonikon translatiivifoobisiksi
Monikon translatiivifoobisikseniMonikon translatiivifoobisiksesi
Monikon translatiivifoobisiksemmeMonikon translatiivifoobisiksenne
Monikon translatiivifoobisikseenMonikon translatiivifoobisiksensa
Monikon instruktiivifoobisinAbessiivifoobisetta
AbessiivifoobisettaniAbessiivifoobisettasi
AbessiivifoobisettammeAbessiivifoobisettanne
AbessiivifoobisettaanAbessiivifoobisettansa
Monikon abessiivifoobisittaMonikon abessiivifoobisittani
Monikon abessiivifoobisittasiMonikon abessiivifoobisittamme
Monikon abessiivifoobisittanneMonikon abessiivifoobisittaan
Monikon abessiivifoobisittansaMonikon komitatiivifoobisine
Monikon komitatiivifoobisineniMonikon komitatiivifoobisinesi
Monikon komitatiivifoobisinemmeMonikon komitatiivifoobisinenne
Monikon komitatiivifoobisineenMonikon komitatiivifoobisinensa
KomparatiivifoobisempiSuperlatiivifoobisin
Monikon akkusatiivifoobisetMonikon akkusatiivifoobiseni
Monikon akkusatiivifoobisesiMonikon akkusatiivifoobisemme
Monikon akkusatiivifoobisenneMonikon akkusatiivifoobisensa
AkkusatiivifoobiseniAkkusatiivifoobisesi
AkkusatiivifoobisemmeAkkusatiivifoobisenne
Akkusatiivifoobisensa