Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantiWelsh corgi

Taivutusmuodot

MonikkowalesincorgitGenetiiviwalesincorgin
Monikon genetiiviwalesincorgienPartitiiviwalesincorgia
Monikon partitiiviwalesincorgejaInessiiviwalesincorgissa
Monikon inessiiviwalesincorgeissaElatiiviwalesincorgista
Monikon elatiiviwalesincorgeistaIllatiiviwalesincorgiin
Monikon illatiiviwalesincorgeihinAdessiiviwalesincorgilla
Monikon adessiiviwalesincorgeillaAblatiiviwalesincorgilta
Monikon ablatiiviwalesincorgeiltaAllatiiviwalesincorgille
Monikon allatiiviwalesincorgeilleEssiiviwalesincorgina
Monikon essiiviwalesincorgeinaTranslatiiviwalesincorgiksi
Monikon translatiiviwalesincorgeiksiMonikon instruktiiviwalesincorgein
AbessiiviwalesincorgittaMonikon abessiiviwalesincorgeitta
Monikon akkusatiiviwalesincorgit