Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkokrakkaamotGenetiivikrakkaamon
Monikon genetiivikrakkaamojenMonikon genetiivikrakkaamoiden
Monikon genetiivikrakkaamoittenPartitiivikrakkaamoa
Monikon partitiivikrakkaamojaMonikon partitiivikrakkaamoita
InessiivikrakkaamossaMonikon inessiivikrakkaamoissa
ElatiivikrakkaamostaMonikon elatiivikrakkaamoista
IllatiivikrakkaamoonMonikon illatiivikrakkaamoihin
AdessiivikrakkaamollaMonikon adessiivikrakkaamoilla
AblatiivikrakkaamoltaMonikon ablatiivikrakkaamoilta
AllatiivikrakkaamolleMonikon allatiivikrakkaamoille
EssiivikrakkaamonaMonikon essiivikrakkaamoina
TranslatiivikrakkaamoksiMonikon translatiivikrakkaamoiksi
Monikon instruktiivikrakkaamoinAbessiivikrakkaamotta
Monikon abessiivikrakkaamoittaMonikon akkusatiivikrakkaamot