Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Substantiivit
1.
  • Ääntäminen
  • ÄäntäminenUS

Taivutusmuodot

MonikkosukuhaaratGenetiivisukuhaaran
Monikon genetiivisukuhaarojenPartitiivisukuhaaraa
Monikon partitiivisukuhaarojaInessiivisukuhaarassa
Monikon inessiivisukuhaaroissaElatiivisukuhaarasta
Monikon elatiivisukuhaaroistaIllatiivisukuhaaraan
Monikon illatiivisukuhaaroihinAdessiivisukuhaaralla
Monikon adessiivisukuhaaroillaAblatiivisukuhaaralta
Monikon ablatiivisukuhaaroiltaAllatiivisukuhaaralle
Monikon allatiivisukuhaaroilleEssiivisukuhaarana
Monikon essiivisukuhaaroinaTranslatiivisukuhaaraksi
Monikon translatiivisukuhaaroiksiMonikon instruktiivisukuhaaroin
AbessiivisukuhaarattaMonikon abessiivisukuhaaroitta
Monikon akkusatiivisukuhaarat