Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
ranskaplutée

Taivutusmuodot

MonikkolahorusokkaatGenetiivilahorusokkaan
Monikon genetiivilahorusokkaidenMonikon genetiivilahorusokkaitten
PartitiivilahorusokastaMonikon partitiivilahorusokkaita
InessiivilahorusokkaassaMonikon inessiivilahorusokkaissa
ElatiivilahorusokkaastaMonikon elatiivilahorusokkaista
IllatiivilahorusokkaaseenMonikon illatiivilahorusokkaisiin
AdessiivilahorusokkaallaMonikon adessiivilahorusokkailla
AblatiivilahorusokkaaltaMonikon ablatiivilahorusokkailta
AllatiivilahorusokkaalleMonikon allatiivilahorusokkaille
EssiivilahorusokkaanaMonikon essiivilahorusokkaina
TranslatiivilahorusokkaaksiMonikon translatiivilahorusokkaiksi
Monikon instruktiivilahorusokkainAbessiivilahorusokkaatta
Monikon abessiivilahorusokkaittaMonikon akkusatiivilahorusokkaat