Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkoruoskaniskutGenetiiviruoskaniskun
Monikon genetiiviruoskaniskujenPartitiiviruoskaniskua
Monikon partitiiviruoskaniskujaInessiiviruoskaniskussa
Monikon inessiiviruoskaniskuissaElatiiviruoskaniskusta
Monikon elatiiviruoskaniskuistaIllatiiviruoskaniskuun
Monikon illatiiviruoskaniskuihinAdessiiviruoskaniskulla
Monikon adessiiviruoskaniskuillaAblatiiviruoskaniskulta
Monikon ablatiiviruoskaniskuiltaAllatiiviruoskaniskulle
Monikon allatiiviruoskaniskuilleEssiiviruoskaniskuna
Monikon essiiviruoskaniskuinaTranslatiiviruoskaniskuksi
Monikon translatiiviruoskaniskuiksiMonikon instruktiiviruoskaniskuin
AbessiiviruoskaniskuttaMonikon abessiiviruoskaniskuitta
Monikon akkusatiiviruoskaniskut