Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | fonografit | Genetiivi | fonografin |
| Monikon genetiivi | fonografien | Partitiivi | fonografia |
| Monikon partitiivi | fonografeja | Inessiivi | fonografissa |
| Monikon inessiivi | fonografeissa | Elatiivi | fonografista |
| Monikon elatiivi | fonografeista | Illatiivi | fonografiin |
| Monikon illatiivi | fonografeihin | Adessiivi | fonografilla |
| Monikon adessiivi | fonografeilla | Ablatiivi | fonografilta |
| Monikon ablatiivi | fonografeilta | Allatiivi | fonografille |
| Monikon allatiivi | fonografeille | Essiivi | fonografina |
| Monikon essiivi | fonografeina | Translatiivi | fonografiksi |
| Monikon translatiivi | fonografeiksi | Monikon instruktiivi | fonografein |
| Abessiivi | fonografitta | Monikon abessiivi | fonografeitta |
| Monikon akkusatiivi | fonografit |