Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | kannunvalannat | Genetiivi | kannunvalannan |
| Monikon genetiivi | kannunvalantojen | Partitiivi | kannunvalantaa |
| Monikon partitiivi | kannunvalantoja | Inessiivi | kannunvalannassa |
| Monikon inessiivi | kannunvalannoissa | Elatiivi | kannunvalannasta |
| Monikon elatiivi | kannunvalannoista | Illatiivi | kannunvalantaan |
| Monikon illatiivi | kannunvalantoihin | Adessiivi | kannunvalannalla |
| Monikon adessiivi | kannunvalannoilla | Ablatiivi | kannunvalannalta |
| Monikon ablatiivi | kannunvalannoilta | Allatiivi | kannunvalannalle |
| Monikon allatiivi | kannunvalannoille | Essiivi | kannunvalantana |
| Monikon essiivi | kannunvalantoina | Translatiivi | kannunvalannaksi |
| Monikon translatiivi | kannunvalannoiksi | Monikon instruktiivi | kannunvalannoin |
| Abessiivi | kannunvalannatta | Monikon abessiivi | kannunvalannoitta |
| Monikon akkusatiivi | kannunvalannat |