Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | naurishaudat | Genetiivi | naurishaudan |
| Monikon genetiivi | naurishautojen | Partitiivi | naurishautaa |
| Monikon partitiivi | naurishautoja | Inessiivi | naurishaudassa |
| Monikon inessiivi | naurishaudoissa | Elatiivi | naurishaudasta |
| Monikon elatiivi | naurishaudoista | Illatiivi | naurishautaan |
| Monikon illatiivi | naurishautoihin | Adessiivi | naurishaudalla |
| Monikon adessiivi | naurishaudoilla | Ablatiivi | naurishaudalta |
| Monikon ablatiivi | naurishaudoilta | Allatiivi | naurishaudalle |
| Monikon allatiivi | naurishaudoille | Essiivi | naurishautana |
| Monikon essiivi | naurishautoina | Translatiivi | naurishaudaksi |
| Monikon translatiivi | naurishaudoiksi | Monikon instruktiivi | naurishaudoin |
| Abessiivi | naurishaudatta | Monikon abessiivi | naurishaudoitta |
| Monikon akkusatiivi | naurishaudat |