Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
low-lactose
Määritelmät
Adjektiivi
sellainen, jossa on vähän
laktoosia
Esimerkit
Monet ostavat
vähälaktoosisia
tuotteita.
Taivutusmuodot
Monikko
vähälaktoosiset
Monikko
vähälaktoosiseni
Monikko
vähälaktoosisesi
Monikko
vähälaktoosisemme
Monikko
vähälaktoosisenne
Monikko
vähälaktoosisensa
Genetiivi
vähälaktoosisen
Genetiivi
vähälaktoosiseni
Genetiivi
vähälaktoosisesi
Genetiivi
vähälaktoosisemme
Genetiivi
vähälaktoosisenne
Genetiivi
vähälaktoosisensa
Monikon genetiivi
vähälaktoosisten
Monikon genetiivi
vähälaktoosisien
Monikon genetiivi
vähälaktoosisteni
Monikon genetiivi
vähälaktoosisieni
Monikon genetiivi
vähälaktoosistesi
Monikon genetiivi
vähälaktoosisiesi
Monikon genetiivi
vähälaktoosistemme
Monikon genetiivi
vähälaktoosisiemme
Monikon genetiivi
vähälaktoosistenne
Monikon genetiivi
vähälaktoosisienne
Monikon genetiivi
vähälaktoosistensa
Monikon genetiivi
vähälaktoosisiensa
Partitiivi
vähälaktoosista
Partitiivi
vähälaktoosistani
Partitiivi
vähälaktoosistasi
Partitiivi
vähälaktoosistamme
Partitiivi
vähälaktoosistanne
Partitiivi
vähälaktoosistaan
Partitiivi
vähälaktoosistansa
Monikon partitiivi
vähälaktoosisia
Monikon partitiivi
vähälaktoosisiani
Monikon partitiivi
vähälaktoosisiasi
Monikon partitiivi
vähälaktoosisiamme
Monikon partitiivi
vähälaktoosisianne
Monikon partitiivi
vähälaktoosisiaan
Monikon partitiivi
vähälaktoosisiansa
Inessiivi
vähälaktoosisessa
Inessiivi
vähälaktoosisessani
Inessiivi
vähälaktoosisessasi
Inessiivi
vähälaktoosisessamme
Inessiivi
vähälaktoosisessanne
Inessiivi
vähälaktoosisessaan
Inessiivi
vähälaktoosisessansa
Monikon inessiivi
vähälaktoosisissa
Monikon inessiivi
vähälaktoosisissani
Monikon inessiivi
vähälaktoosisissasi
Monikon inessiivi
vähälaktoosisissamme
Monikon inessiivi
vähälaktoosisissanne
Monikon inessiivi
vähälaktoosisissaan
Monikon inessiivi
vähälaktoosisissansa
Elatiivi
vähälaktoosisesta
Elatiivi
vähälaktoosisestani
Elatiivi
vähälaktoosisestasi
Elatiivi
vähälaktoosisestamme
Elatiivi
vähälaktoosisestanne
Elatiivi
vähälaktoosisestaan
Elatiivi
vähälaktoosisestansa
Monikon elatiivi
vähälaktoosisista
Monikon elatiivi
vähälaktoosisistani
Monikon elatiivi
vähälaktoosisistasi
Monikon elatiivi
vähälaktoosisistamme
Monikon elatiivi
vähälaktoosisistanne
Monikon elatiivi
vähälaktoosisistaan
Monikon elatiivi
vähälaktoosisistansa
Illatiivi
vähälaktoosiseen
Illatiivi
vähälaktoosiseeni
Illatiivi
vähälaktoosiseesi
Illatiivi
vähälaktoosiseemme
Illatiivi
vähälaktoosiseenne
Illatiivi
vähälaktoosiseensa
Monikon illatiivi
vähälaktoosisiin
Monikon illatiivi
vähälaktoosisiini
Monikon illatiivi
vähälaktoosisiisi
Monikon illatiivi
vähälaktoosisiimme
Monikon illatiivi
vähälaktoosisiinne
Monikon illatiivi
vähälaktoosisiinsa
Adessiivi
vähälaktoosisella
Adessiivi
vähälaktoosisellani
Adessiivi
vähälaktoosisellasi
Adessiivi
vähälaktoosisellamme
Adessiivi
vähälaktoosisellanne
Adessiivi
vähälaktoosisellaan
Adessiivi
vähälaktoosisellansa
Monikon adessiivi
vähälaktoosisilla
Monikon adessiivi
vähälaktoosisillani
Monikon adessiivi
vähälaktoosisillasi
Monikon adessiivi
vähälaktoosisillamme
Monikon adessiivi
vähälaktoosisillanne
Monikon adessiivi
vähälaktoosisillaan
Monikon adessiivi
vähälaktoosisillansa
Ablatiivi
vähälaktoosiselta
Ablatiivi
vähälaktoosiseltani
Ablatiivi
vähälaktoosiseltasi
Ablatiivi
vähälaktoosiseltamme
Ablatiivi
vähälaktoosiseltanne
Ablatiivi
vähälaktoosiseltaan
Ablatiivi
vähälaktoosiseltansa
Monikon ablatiivi
vähälaktoosisilta
Monikon ablatiivi
vähälaktoosisiltani
Monikon ablatiivi
vähälaktoosisiltasi
Monikon ablatiivi
vähälaktoosisiltamme
Monikon ablatiivi
vähälaktoosisiltanne
Monikon ablatiivi
vähälaktoosisiltaan
Monikon ablatiivi
vähälaktoosisiltansa
Allatiivi
vähälaktoosiselle
Allatiivi
vähälaktoosiselleni
Allatiivi
vähälaktoosisellesi
Allatiivi
vähälaktoosisellemme
Allatiivi
vähälaktoosisellenne
Allatiivi
vähälaktoosiselleen
Allatiivi
vähälaktoosisellensa
Monikon allatiivi
vähälaktoosisille
Monikon allatiivi
vähälaktoosisilleni
Monikon allatiivi
vähälaktoosisillesi
Monikon allatiivi
vähälaktoosisillemme
Monikon allatiivi
vähälaktoosisillenne
Monikon allatiivi
vähälaktoosisilleen
Monikon allatiivi
vähälaktoosisillensa
Essiivi
vähälaktoosisena
Essiivi
vähälaktoosisenani
Essiivi
vähälaktoosisenasi
Essiivi
vähälaktoosisenamme
Essiivi
vähälaktoosisenanne
Essiivi
vähälaktoosisenaan
Essiivi
vähälaktoosisenansa
Monikon essiivi
vähälaktoosisina
Monikon essiivi
vähälaktoosisinani
Monikon essiivi
vähälaktoosisinasi
Monikon essiivi
vähälaktoosisinamme
Monikon essiivi
vähälaktoosisinanne
Monikon essiivi
vähälaktoosisinaan
Monikon essiivi
vähälaktoosisinansa
Translatiivi
vähälaktoosiseksi
Translatiivi
vähälaktoosisekseni
Translatiivi
vähälaktoosiseksesi
Translatiivi
vähälaktoosiseksemme
Translatiivi
vähälaktoosiseksenne
Translatiivi
vähälaktoosisekseen
Translatiivi
vähälaktoosiseksensa
Monikon translatiivi
vähälaktoosisiksi
Monikon translatiivi
vähälaktoosisikseni
Monikon translatiivi
vähälaktoosisiksesi
Monikon translatiivi
vähälaktoosisiksemme
Monikon translatiivi
vähälaktoosisiksenne
Monikon translatiivi
vähälaktoosisikseen
Monikon translatiivi
vähälaktoosisiksensa
Monikon instruktiivi
vähälaktoosisin
Abessiivi
vähälaktoosisetta
Abessiivi
vähälaktoosisettani
Abessiivi
vähälaktoosisettasi
Abessiivi
vähälaktoosisettamme
Abessiivi
vähälaktoosisettanne
Abessiivi
vähälaktoosisettaan
Abessiivi
vähälaktoosisettansa
Monikon abessiivi
vähälaktoosisitta
Monikon abessiivi
vähälaktoosisittani
Monikon abessiivi
vähälaktoosisittasi
Monikon abessiivi
vähälaktoosisittamme
Monikon abessiivi
vähälaktoosisittanne
Monikon abessiivi
vähälaktoosisittaan
Monikon abessiivi
vähälaktoosisittansa
Monikon komitatiivi
vähälaktoosisine
Monikon komitatiivi
vähälaktoosisineni
Monikon komitatiivi
vähälaktoosisinesi
Monikon komitatiivi
vähälaktoosisinemme
Monikon komitatiivi
vähälaktoosisinenne
Monikon komitatiivi
vähälaktoosisineen
Monikon komitatiivi
vähälaktoosisinensa
Monikon akkusatiivi
vähälaktoosiset
Monikon akkusatiivi
vähälaktoosiseni
Monikon akkusatiivi
vähälaktoosisesi
Monikon akkusatiivi
vähälaktoosisemme
Monikon akkusatiivi
vähälaktoosisenne
Monikon akkusatiivi
vähälaktoosisensa
Akkusatiivi
vähälaktoosiseni
Akkusatiivi
vähälaktoosisesi
Akkusatiivi
vähälaktoosisemme
Akkusatiivi
vähälaktoosisenne
Akkusatiivi
vähälaktoosisensa