Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | maaseutukiertueet | Genetiivi | maaseutukiertueen |
| Monikon genetiivi | maaseutukiertueiden | Monikon genetiivi | maaseutukiertueitten |
| Partitiivi | maaseutukiertuetta | Monikon partitiivi | maaseutukiertueita |
| Inessiivi | maaseutukiertueessa | Monikon inessiivi | maaseutukiertueissa |
| Elatiivi | maaseutukiertueesta | Monikon elatiivi | maaseutukiertueista |
| Illatiivi | maaseutukiertueeseen | Monikon illatiivi | maaseutukiertueisiin |
| Monikon illatiivi | maaseutukiertueihin | Adessiivi | maaseutukiertueella |
| Monikon adessiivi | maaseutukiertueilla | Ablatiivi | maaseutukiertueelta |
| Monikon ablatiivi | maaseutukiertueilta | Allatiivi | maaseutukiertueelle |
| Monikon allatiivi | maaseutukiertueille | Essiivi | maaseutukiertueena |
| Monikon essiivi | maaseutukiertueina | Translatiivi | maaseutukiertueeksi |
| Monikon translatiivi | maaseutukiertueiksi | Monikon instruktiivi | maaseutukiertuein |
| Abessiivi | maaseutukiertueetta | Monikon abessiivi | maaseutukiertueitta |
| Monikon akkusatiivi | maaseutukiertueet |