Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Määritelmät

Substantiivi

  1. fysionomia

Taivutusmuodot

MonikkofysiognomiatGenetiivifysiognomian
Monikon genetiivifysiognomioidenMonikon genetiivifysiognomioitten
PartitiivifysiognomiaaMonikon partitiivifysiognomioita
InessiivifysiognomiassaMonikon inessiivifysiognomioissa
ElatiivifysiognomiastaMonikon elatiivifysiognomioista
IllatiivifysiognomiaanMonikon illatiivifysiognomioihin
AdessiivifysiognomiallaMonikon adessiivifysiognomioilla
AblatiivifysiognomialtaMonikon ablatiivifysiognomioilta
AllatiivifysiognomialleMonikon allatiivifysiognomioille
EssiivifysiognomianaMonikon essiivifysiognomioina
TranslatiivifysiognomiaksiMonikon translatiivifysiognomioiksi
Monikon instruktiivifysiognomioinAbessiivifysiognomiatta
Monikon abessiivifysiognomioittaMonikon akkusatiivifysiognomiat