Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | tautiriskit | Genetiivi | tautiriskin |
| Monikon genetiivi | tautiriskien | Partitiivi | tautiriskiä |
| Monikon partitiivi | tautiriskejä | Inessiivi | tautiriskissä |
| Monikon inessiivi | tautiriskeissä | Elatiivi | tautiriskistä |
| Monikon elatiivi | tautiriskeistä | Illatiivi | tautiriskiin |
| Monikon illatiivi | tautiriskeihin | Adessiivi | tautiriskillä |
| Monikon adessiivi | tautiriskeillä | Ablatiivi | tautiriskiltä |
| Monikon ablatiivi | tautiriskeiltä | Allatiivi | tautiriskille |
| Monikon allatiivi | tautiriskeille | Essiivi | tautiriskinä |
| Monikon essiivi | tautiriskeinä | Translatiivi | tautiriskiksi |
| Monikon translatiivi | tautiriskeiksi | Monikon instruktiivi | tautiriskein |
| Abessiivi | tautiriskittä | Monikon abessiivi | tautiriskeittä |
| Monikon akkusatiivi | tautiriskit |