Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | pachinkot | Genetiivi | pachinkon |
| Monikon genetiivi | pachinkojen | Partitiivi | pachinkoa |
| Monikon partitiivi | pachinkoja | Inessiivi | pachinkossa |
| Monikon inessiivi | pachinkoissa | Elatiivi | pachinkosta |
| Monikon elatiivi | pachinkoista | Illatiivi | pachinkoon |
| Monikon illatiivi | pachinkoihin | Adessiivi | pachinkolla |
| Monikon adessiivi | pachinkoilla | Ablatiivi | pachinkolta |
| Monikon ablatiivi | pachinkoilta | Allatiivi | pachinkolle |
| Monikon allatiivi | pachinkoille | Essiivi | pachinkona |
| Monikon essiivi | pachinkoina | Translatiivi | pachinkoksi |
| Monikon translatiivi | pachinkoiksi | Monikon instruktiivi | pachinkoin |
| Abessiivi | pachinkotta | Monikon abessiivi | pachinkoitta |
| Monikon akkusatiivi | pachinkot |