| Käännös | |
|---|---|
| Substantiivit | |
| 1. | |
| Monikko | isännöinnit | Genetiivi | isännöinnin |
| Monikon genetiivi | isännöintien | Partitiivi | isännöintiä |
| Monikon partitiivi | isännöintejä | Inessiivi | isännöinnissä |
| Monikon inessiivi | isännöinneissä | Elatiivi | isännöinnistä |
| Monikon elatiivi | isännöinneistä | Illatiivi | isännöintiin |
| Monikon illatiivi | isännöinteihin | Adessiivi | isännöinnillä |
| Monikon adessiivi | isännöinneillä | Ablatiivi | isännöinniltä |
| Monikon ablatiivi | isännöinneiltä | Allatiivi | isännöinnille |
| Monikon allatiivi | isännöinneille | Essiivi | isännöintinä |
| Monikon essiivi | isännöinteinä | Translatiivi | isännöinniksi |
| Monikon translatiivi | isännöinneiksi | Monikon instruktiivi | isännöinnein |
| Abessiivi | isännöinnittä | Monikon abessiivi | isännöinneittä |
| Monikon akkusatiivi | isännöinnit |