Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkomuumioitumisetGenetiivimuumioitumisen
Monikon genetiivimuumioitumistenMonikon genetiivimuumioitumisien
PartitiivimuumioitumistaMonikon partitiivimuumioitumisia
InessiivimuumioitumisessaMonikon inessiivimuumioitumisissa
ElatiivimuumioitumisestaMonikon elatiivimuumioitumisista
IllatiivimuumioitumiseenMonikon illatiivimuumioitumisiin
AdessiivimuumioitumisellaMonikon adessiivimuumioitumisilla
AblatiivimuumioitumiseltaMonikon ablatiivimuumioitumisilta
AllatiivimuumioitumiselleMonikon allatiivimuumioitumisille
EssiivimuumioitumisenaMonikon essiivimuumioitumisina
TranslatiivimuumioitumiseksiMonikon translatiivimuumioitumisiksi
Monikon instruktiivimuumioitumisinAbessiivimuumioitumisetta
Monikon abessiivimuumioitumisittaMonikon akkusatiivimuumioitumiset