Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | tarvikset | Genetiivi | tarviksen |
| Monikon genetiivi | tarvisten | Monikon genetiivi | tarviksien |
| Partitiivi | tarvista | Monikon partitiivi | tarviksia |
| Inessiivi | tarviksessa | Monikon inessiivi | tarviksissa |
| Elatiivi | tarviksesta | Monikon elatiivi | tarviksista |
| Illatiivi | tarvikseen | Monikon illatiivi | tarviksiin |
| Adessiivi | tarviksella | Monikon adessiivi | tarviksilla |
| Ablatiivi | tarvikselta | Monikon ablatiivi | tarviksilta |
| Allatiivi | tarvikselle | Monikon allatiivi | tarviksille |
| Essiivi | tarviksena | Monikon essiivi | tarviksina |
| Translatiivi | tarvikseksi | Monikon translatiivi | tarviksiksi |
| Monikon instruktiivi | tarviksin | Abessiivi | tarviksetta |
| Monikon abessiivi | tarviksitta | Monikon akkusatiivi | tarvikset |