Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkokusipäisetMonikkokusipäiseni
MonikkokusipäisesiMonikkokusipäisemme
MonikkokusipäisenneMonikkokusipäisensä
GenetiivikusipäisenGenetiivikusipäiseni
GenetiivikusipäisesiGenetiivikusipäisemme
GenetiivikusipäisenneGenetiivikusipäisensä
Monikon genetiivikusipäistenMonikon genetiivikusipäisien
Monikon genetiivikusipäisteniMonikon genetiivikusipäisieni
Monikon genetiivikusipäistesiMonikon genetiivikusipäisiesi
Monikon genetiivikusipäistemmeMonikon genetiivikusipäisiemme
Monikon genetiivikusipäistenneMonikon genetiivikusipäisienne
Monikon genetiivikusipäistensäMonikon genetiivikusipäisiensä
PartitiivikusipäistäPartitiivikusipäistäni
PartitiivikusipäistäsiPartitiivikusipäistämme
PartitiivikusipäistännePartitiivikusipäistään
PartitiivikusipäistänsäMonikon partitiivikusipäisiä
Monikon partitiivikusipäisiäniMonikon partitiivikusipäisiäsi
Monikon partitiivikusipäisiämmeMonikon partitiivikusipäisiänne
Monikon partitiivikusipäisiäänMonikon partitiivikusipäisiänsä
InessiivikusipäisessäInessiivikusipäisessäni
InessiivikusipäisessäsiInessiivikusipäisessämme
InessiivikusipäisessänneInessiivikusipäisessään
InessiivikusipäisessänsäMonikon inessiivikusipäisissä
Monikon inessiivikusipäisissäniMonikon inessiivikusipäisissäsi
Monikon inessiivikusipäisissämmeMonikon inessiivikusipäisissänne
Monikon inessiivikusipäisissäänMonikon inessiivikusipäisissänsä
ElatiivikusipäisestäElatiivikusipäisestäni
ElatiivikusipäisestäsiElatiivikusipäisestämme
ElatiivikusipäisestänneElatiivikusipäisestään
ElatiivikusipäisestänsäMonikon elatiivikusipäisistä
Monikon elatiivikusipäisistäniMonikon elatiivikusipäisistäsi
Monikon elatiivikusipäisistämmeMonikon elatiivikusipäisistänne
Monikon elatiivikusipäisistäänMonikon elatiivikusipäisistänsä
IllatiivikusipäiseenIllatiivikusipäiseeni
IllatiivikusipäiseesiIllatiivikusipäiseemme
IllatiivikusipäiseenneIllatiivikusipäiseensä
Monikon illatiivikusipäisiinMonikon illatiivikusipäisiini
Monikon illatiivikusipäisiisiMonikon illatiivikusipäisiimme
Monikon illatiivikusipäisiinneMonikon illatiivikusipäisiinsä
AdessiivikusipäiselläAdessiivikusipäiselläni
AdessiivikusipäiselläsiAdessiivikusipäisellämme
AdessiivikusipäisellänneAdessiivikusipäisellään
AdessiivikusipäisellänsäMonikon adessiivikusipäisillä
Monikon adessiivikusipäisilläniMonikon adessiivikusipäisilläsi
Monikon adessiivikusipäisillämmeMonikon adessiivikusipäisillänne
Monikon adessiivikusipäisilläänMonikon adessiivikusipäisillänsä
AblatiivikusipäiseltäAblatiivikusipäiseltäni
AblatiivikusipäiseltäsiAblatiivikusipäiseltämme
AblatiivikusipäiseltänneAblatiivikusipäiseltään
AblatiivikusipäiseltänsäMonikon ablatiivikusipäisiltä
Monikon ablatiivikusipäisiltäniMonikon ablatiivikusipäisiltäsi
Monikon ablatiivikusipäisiltämmeMonikon ablatiivikusipäisiltänne
Monikon ablatiivikusipäisiltäänMonikon ablatiivikusipäisiltänsä
AllatiivikusipäiselleAllatiivikusipäiselleni
AllatiivikusipäisellesiAllatiivikusipäisellemme
AllatiivikusipäisellenneAllatiivikusipäiselleen
AllatiivikusipäisellensäMonikon allatiivikusipäisille
Monikon allatiivikusipäisilleniMonikon allatiivikusipäisillesi
Monikon allatiivikusipäisillemmeMonikon allatiivikusipäisillenne
Monikon allatiivikusipäisilleenMonikon allatiivikusipäisillensä
EssiivikusipäisenäEssiivikusipäisenäni
EssiivikusipäisenäsiEssiivikusipäisenämme
EssiivikusipäisenänneEssiivikusipäisenään
EssiivikusipäisenänsäMonikon essiivikusipäisinä
Monikon essiivikusipäisinäniMonikon essiivikusipäisinäsi
Monikon essiivikusipäisinämmeMonikon essiivikusipäisinänne
Monikon essiivikusipäisinäänMonikon essiivikusipäisinänsä
TranslatiivikusipäiseksiTranslatiivikusipäisekseni
TranslatiivikusipäiseksesiTranslatiivikusipäiseksemme
TranslatiivikusipäiseksenneTranslatiivikusipäisekseen
TranslatiivikusipäiseksensäMonikon translatiivikusipäisiksi
Monikon translatiivikusipäisikseniMonikon translatiivikusipäisiksesi
Monikon translatiivikusipäisiksemmeMonikon translatiivikusipäisiksenne
Monikon translatiivikusipäisikseenMonikon translatiivikusipäisiksensä
Monikon instruktiivikusipäisinAbessiivikusipäisettä
AbessiivikusipäisettäniAbessiivikusipäisettäsi
AbessiivikusipäisettämmeAbessiivikusipäisettänne
AbessiivikusipäisettäänAbessiivikusipäisettänsä
Monikon abessiivikusipäisittäMonikon abessiivikusipäisittäni
Monikon abessiivikusipäisittäsiMonikon abessiivikusipäisittämme
Monikon abessiivikusipäisittänneMonikon abessiivikusipäisittään
Monikon abessiivikusipäisittänsäMonikon komitatiivikusipäisine
Monikon komitatiivikusipäisineniMonikon komitatiivikusipäisinesi
Monikon komitatiivikusipäisinemmeMonikon komitatiivikusipäisinenne
Monikon komitatiivikusipäisineenMonikon komitatiivikusipäisinensä
Monikon akkusatiivikusipäisetMonikon akkusatiivikusipäiseni
Monikon akkusatiivikusipäisesiMonikon akkusatiivikusipäisemme
Monikon akkusatiivikusipäisenneMonikon akkusatiivikusipäisensä
AkkusatiivikusipäiseniAkkusatiivikusipäisesi
AkkusatiivikusipäisemmeAkkusatiivikusipäisenne
Akkusatiivikusipäisensä