Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | ilopillerit | Genetiivi | ilopillerin |
| Monikon genetiivi | ilopillerien | Monikon genetiivi | ilopillereiden |
| Monikon genetiivi | ilopillereitten | Partitiivi | ilopilleriä |
| Monikon partitiivi | ilopillereitä | Monikon partitiivi | ilopillerejä |
| Inessiivi | ilopillerissä | Monikon inessiivi | ilopillereissä |
| Elatiivi | ilopilleristä | Monikon elatiivi | ilopillereistä |
| Illatiivi | ilopilleriin | Monikon illatiivi | ilopillereihin |
| Adessiivi | ilopillerillä | Monikon adessiivi | ilopillereillä |
| Ablatiivi | ilopilleriltä | Monikon ablatiivi | ilopillereiltä |
| Allatiivi | ilopillerille | Monikon allatiivi | ilopillereille |
| Essiivi | ilopillerinä | Monikon essiivi | ilopillereinä |
| Translatiivi | ilopilleriksi | Monikon translatiivi | ilopillereiksi |
| Monikon instruktiivi | ilopillerein | Abessiivi | ilopillerittä |
| Monikon abessiivi | ilopillereittä | Monikon akkusatiivi | ilopillerit |