Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | juoppolallit | Genetiivi | juoppolallin |
| Monikon genetiivi | juoppolallien | Partitiivi | juoppolallia |
| Monikon partitiivi | juoppolalleja | Inessiivi | juoppolallissa |
| Monikon inessiivi | juoppolalleissa | Elatiivi | juoppolallista |
| Monikon elatiivi | juoppolalleista | Illatiivi | juoppolalliin |
| Monikon illatiivi | juoppolalleihin | Adessiivi | juoppolallilla |
| Monikon adessiivi | juoppolalleilla | Ablatiivi | juoppolallilta |
| Monikon ablatiivi | juoppolalleilta | Allatiivi | juoppolallille |
| Monikon allatiivi | juoppolalleille | Essiivi | juoppolallina |
| Monikon essiivi | juoppolalleina | Translatiivi | juoppolalliksi |
| Monikon translatiivi | juoppolalleiksi | Monikon instruktiivi | juoppolallein |
| Abessiivi | juoppolallitta | Monikon abessiivi | juoppolalleitta |
| Monikon akkusatiivi | juoppolallit |