Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.
2.
3.

Taivutusmuodot

MonikkomielihyväkeskuksetGenetiivimielihyväkeskuksen
Monikon genetiivimielihyväkeskustenMonikon genetiivimielihyväkeskuksien
PartitiivimielihyväkeskustaMonikon partitiivimielihyväkeskuksia
InessiivimielihyväkeskuksessaMonikon inessiivimielihyväkeskuksissa
ElatiivimielihyväkeskuksestaMonikon elatiivimielihyväkeskuksista
IllatiivimielihyväkeskukseenMonikon illatiivimielihyväkeskuksiin
AdessiivimielihyväkeskuksellaMonikon adessiivimielihyväkeskuksilla
AblatiivimielihyväkeskukseltaMonikon ablatiivimielihyväkeskuksilta
AllatiivimielihyväkeskukselleMonikon allatiivimielihyväkeskuksille
EssiivimielihyväkeskuksenaMonikon essiivimielihyväkeskuksina
TranslatiivimielihyväkeskukseksiMonikon translatiivimielihyväkeskuksiksi
Monikon instruktiivimielihyväkeskuksinAbessiivimielihyväkeskuksetta
Monikon abessiivimielihyväkeskuksittaMonikon akkusatiivimielihyväkeskukset