Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoäänitehostimetGenetiiviäänitehostimen
Monikon genetiiviäänitehostimienMonikon genetiiviäänitehostinten
PartitiiviäänitehostintaMonikon partitiiviäänitehostimia
InessiiviäänitehostimessaMonikon inessiiviäänitehostimissa
ElatiiviäänitehostimestaMonikon elatiiviäänitehostimista
IllatiiviäänitehostimeenMonikon illatiiviäänitehostimiin
AdessiiviäänitehostimellaMonikon adessiiviäänitehostimilla
AblatiiviäänitehostimeltaMonikon ablatiiviäänitehostimilta
AllatiiviäänitehostimelleMonikon allatiiviäänitehostimille
EssiiviäänitehostimenaMonikon essiiviäänitehostimina
TranslatiiviäänitehostimeksiMonikon translatiiviäänitehostimiksi
Monikon instruktiiviäänitehostiminAbessiiviäänitehostimetta
Monikon abessiiviäänitehostimittaMonikon akkusatiiviäänitehostimet