Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkohenkilöstötilatGenetiivihenkilöstötilan
Monikon genetiivihenkilöstötilojenPartitiivihenkilöstötilaa
Monikon partitiivihenkilöstötilojaInessiivihenkilöstötilassa
Monikon inessiivihenkilöstötiloissaElatiivihenkilöstötilasta
Monikon elatiivihenkilöstötiloistaIllatiivihenkilöstötilaan
Monikon illatiivihenkilöstötiloihinAdessiivihenkilöstötilalla
Monikon adessiivihenkilöstötiloillaAblatiivihenkilöstötilalta
Monikon ablatiivihenkilöstötiloiltaAllatiivihenkilöstötilalle
Monikon allatiivihenkilöstötiloilleEssiivihenkilöstötilana
Monikon essiivihenkilöstötiloinaTranslatiivihenkilöstötilaksi
Monikon translatiivihenkilöstötiloiksiMonikon instruktiivihenkilöstötiloin
AbessiivihenkilöstötilattaMonikon abessiivihenkilöstötiloitta
Monikon akkusatiivihenkilöstötilat