Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
1.
  • ÄäntäminenAU

Taivutusmuodot

MonikkoilkamoivatMonikkoilkamoivani
MonikkoilkamoivasiMonikkoilkamoivamme
MonikkoilkamoivanneMonikkoilkamoivansa
GenetiiviilkamoivanGenetiiviilkamoivani
GenetiiviilkamoivasiGenetiiviilkamoivamme
GenetiiviilkamoivanneGenetiiviilkamoivansa
Monikon genetiiviilkamoivienMonikon genetiiviilkamoivieni
Monikon genetiiviilkamoiviesiMonikon genetiiviilkamoiviemme
Monikon genetiiviilkamoivienneMonikon genetiiviilkamoiviensa
PartitiiviilkamoivaaPartitiiviilkamoivaani
PartitiiviilkamoivaasiPartitiiviilkamoivaamme
PartitiiviilkamoivaannePartitiiviilkamoivaansa
Monikon partitiiviilkamoiviaMonikon partitiiviilkamoiviani
Monikon partitiiviilkamoiviasiMonikon partitiiviilkamoiviamme
Monikon partitiiviilkamoivianneMonikon partitiiviilkamoiviaan
Monikon partitiiviilkamoiviansaInessiiviilkamoivassa
InessiiviilkamoivassaniInessiiviilkamoivassasi
InessiiviilkamoivassammeInessiiviilkamoivassanne
InessiiviilkamoivassaanInessiiviilkamoivassansa
Monikon inessiiviilkamoivissaMonikon inessiiviilkamoivissani
Monikon inessiiviilkamoivissasiMonikon inessiiviilkamoivissamme
Monikon inessiiviilkamoivissanneMonikon inessiiviilkamoivissaan
Monikon inessiiviilkamoivissansaElatiiviilkamoivasta
ElatiiviilkamoivastaniElatiiviilkamoivastasi
ElatiiviilkamoivastammeElatiiviilkamoivastanne
ElatiiviilkamoivastaanElatiiviilkamoivastansa
Monikon elatiiviilkamoivistaMonikon elatiiviilkamoivistani
Monikon elatiiviilkamoivistasiMonikon elatiiviilkamoivistamme
Monikon elatiiviilkamoivistanneMonikon elatiiviilkamoivistaan
Monikon elatiiviilkamoivistansaIllatiiviilkamoivaan
IllatiiviilkamoivaaniIllatiiviilkamoivaasi
IllatiiviilkamoivaammeIllatiiviilkamoivaanne
IllatiiviilkamoivaansaMonikon illatiiviilkamoiviin
Monikon illatiiviilkamoiviiniMonikon illatiiviilkamoiviisi
Monikon illatiiviilkamoiviimmeMonikon illatiiviilkamoiviinne
Monikon illatiiviilkamoiviinsaAdessiiviilkamoivalla
AdessiiviilkamoivallaniAdessiiviilkamoivallasi
AdessiiviilkamoivallammeAdessiiviilkamoivallanne
AdessiiviilkamoivallaanAdessiiviilkamoivallansa
Monikon adessiiviilkamoivillaMonikon adessiiviilkamoivillani
Monikon adessiiviilkamoivillasiMonikon adessiiviilkamoivillamme
Monikon adessiiviilkamoivillanneMonikon adessiiviilkamoivillaan
Monikon adessiiviilkamoivillansaAblatiiviilkamoivalta
AblatiiviilkamoivaltaniAblatiiviilkamoivaltasi
AblatiiviilkamoivaltammeAblatiiviilkamoivaltanne
AblatiiviilkamoivaltaanAblatiiviilkamoivaltansa
Monikon ablatiiviilkamoiviltaMonikon ablatiiviilkamoiviltani
Monikon ablatiiviilkamoiviltasiMonikon ablatiiviilkamoiviltamme
Monikon ablatiiviilkamoiviltanneMonikon ablatiiviilkamoiviltaan
Monikon ablatiiviilkamoiviltansaAllatiiviilkamoivalle
AllatiiviilkamoivalleniAllatiiviilkamoivallesi
AllatiiviilkamoivallemmeAllatiiviilkamoivallenne
AllatiiviilkamoivalleenAllatiiviilkamoivallensa
Monikon allatiiviilkamoivilleMonikon allatiiviilkamoivilleni
Monikon allatiiviilkamoivillesiMonikon allatiiviilkamoivillemme
Monikon allatiiviilkamoivillenneMonikon allatiiviilkamoivilleen
Monikon allatiiviilkamoivillensaEssiiviilkamoivana
EssiiviilkamoivananiEssiiviilkamoivanasi
EssiiviilkamoivanammeEssiiviilkamoivananne
EssiiviilkamoivanaanEssiiviilkamoivanansa
Monikon essiiviilkamoivinaMonikon essiiviilkamoivinani
Monikon essiiviilkamoivinasiMonikon essiiviilkamoivinamme
Monikon essiiviilkamoivinanneMonikon essiiviilkamoivinaan
Monikon essiiviilkamoivinansaTranslatiiviilkamoivaksi
TranslatiiviilkamoivakseniTranslatiiviilkamoivaksesi
TranslatiiviilkamoivaksemmeTranslatiiviilkamoivaksenne
TranslatiiviilkamoivakseenTranslatiiviilkamoivaksensa
Monikon translatiiviilkamoiviksiMonikon translatiiviilkamoivikseni
Monikon translatiiviilkamoiviksesiMonikon translatiiviilkamoiviksemme
Monikon translatiiviilkamoiviksenneMonikon translatiiviilkamoivikseen
Monikon translatiiviilkamoiviksensaMonikon instruktiiviilkamoivin
AbessiiviilkamoivattaAbessiiviilkamoivattani
AbessiiviilkamoivattasiAbessiiviilkamoivattamme
AbessiiviilkamoivattanneAbessiiviilkamoivattaan
AbessiiviilkamoivattansaMonikon abessiiviilkamoivitta
Monikon abessiiviilkamoivittaniMonikon abessiiviilkamoivittasi
Monikon abessiiviilkamoivittammeMonikon abessiiviilkamoivittanne
Monikon abessiiviilkamoivittaanMonikon abessiiviilkamoivittansa
Monikon komitatiiviilkamoivineMonikon komitatiiviilkamoivineni
Monikon komitatiiviilkamoivinesiMonikon komitatiiviilkamoivinemme
Monikon komitatiiviilkamoivinenneMonikon komitatiiviilkamoivineen
Monikon komitatiiviilkamoivinensaMonikon akkusatiiviilkamoivat
Monikon akkusatiiviilkamoivaniMonikon akkusatiiviilkamoivasi
Monikon akkusatiiviilkamoivammeMonikon akkusatiiviilkamoivanne
Monikon akkusatiiviilkamoivansaAkkusatiiviilkamoivani
AkkusatiiviilkamoivasiAkkusatiiviilkamoivamme
AkkusatiiviilkamoivanneAkkusatiiviilkamoivansa