Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantifuture rate

Taivutusmuodot

MonikkotermiinikurssitGenetiivitermiinikurssin
Monikon genetiivitermiinikurssienPartitiivitermiinikurssia
Monikon partitiivitermiinikurssejaInessiivitermiinikurssissa
Monikon inessiivitermiinikursseissaElatiivitermiinikurssista
Monikon elatiivitermiinikursseistaIllatiivitermiinikurssiin
Monikon illatiivitermiinikursseihinAdessiivitermiinikurssilla
Monikon adessiivitermiinikursseillaAblatiivitermiinikurssilta
Monikon ablatiivitermiinikursseiltaAllatiivitermiinikurssille
Monikon allatiivitermiinikursseilleEssiivitermiinikurssina
Monikon essiivitermiinikursseinaTranslatiivitermiinikurssiksi
Monikon translatiivitermiinikursseiksiMonikon instruktiivitermiinikurssein
AbessiivitermiinikurssittaMonikon abessiivitermiinikursseitta
Monikon akkusatiivitermiinikurssit