Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Synonyymit

Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoohutsarvilampaatGenetiiviohutsarvilampaan
Monikon genetiiviohutsarvilampaidenMonikon genetiiviohutsarvilampaitten
PartitiiviohutsarvilammastaMonikon partitiiviohutsarvilampaita
InessiiviohutsarvilampaassaMonikon inessiiviohutsarvilampaissa
ElatiiviohutsarvilampaastaMonikon elatiiviohutsarvilampaista
IllatiiviohutsarvilampaaseenMonikon illatiiviohutsarvilampaisiin
AdessiiviohutsarvilampaallaMonikon adessiiviohutsarvilampailla
AblatiiviohutsarvilampaaltaMonikon ablatiiviohutsarvilampailta
AllatiiviohutsarvilampaalleMonikon allatiiviohutsarvilampaille
EssiiviohutsarvilampaanaMonikon essiiviohutsarvilampaina
TranslatiiviohutsarvilampaaksiMonikon translatiiviohutsarvilampaiksi
Monikon instruktiiviohutsarvilampainAbessiiviohutsarvilampaatta
Monikon abessiiviohutsarvilampaittaMonikon akkusatiiviohutsarvilampaat