Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkohajaheijastuksetGenetiivihajaheijastuksen
Monikon genetiivihajaheijastustenMonikon genetiivihajaheijastuksien
PartitiivihajaheijastustaMonikon partitiivihajaheijastuksia
InessiivihajaheijastuksessaMonikon inessiivihajaheijastuksissa
ElatiivihajaheijastuksestaMonikon elatiivihajaheijastuksista
IllatiivihajaheijastukseenMonikon illatiivihajaheijastuksiin
AdessiivihajaheijastuksellaMonikon adessiivihajaheijastuksilla
AblatiivihajaheijastukseltaMonikon ablatiivihajaheijastuksilta
AllatiivihajaheijastukselleMonikon allatiivihajaheijastuksille
EssiivihajaheijastuksenaMonikon essiivihajaheijastuksina
TranslatiivihajaheijastukseksiMonikon translatiivihajaheijastuksiksi
Monikon instruktiivihajaheijastuksinAbessiivihajaheijastuksetta
Monikon abessiivihajaheijastuksittaMonikon akkusatiivihajaheijastukset