Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Samankaltaisia sanoja
ei-
tarveharkintainen
tuki
tarveaineet
tarveanalyysi
tarvearviointi
tarveharkinta
tarveharkintainen
sosiaalietuus
tarveharkintainen
tuki
tarvekalu
tarvekivi
Taivutusmuodot
Monikko
tarveharkintaiset
Monikko
tarveharkintaiseni
Monikko
tarveharkintaisesi
Monikko
tarveharkintaisemme
Monikko
tarveharkintaisenne
Monikko
tarveharkintaisensa
Genetiivi
tarveharkintaisen
Genetiivi
tarveharkintaiseni
Genetiivi
tarveharkintaisesi
Genetiivi
tarveharkintaisemme
Genetiivi
tarveharkintaisenne
Genetiivi
tarveharkintaisensa
Monikon genetiivi
tarveharkintaisten
Monikon genetiivi
tarveharkintaisien
Monikon genetiivi
tarveharkintaisteni
Monikon genetiivi
tarveharkintaisieni
Monikon genetiivi
tarveharkintaistesi
Monikon genetiivi
tarveharkintaisiesi
Monikon genetiivi
tarveharkintaistemme
Monikon genetiivi
tarveharkintaisiemme
Monikon genetiivi
tarveharkintaistenne
Monikon genetiivi
tarveharkintaisienne
Monikon genetiivi
tarveharkintaistensa
Monikon genetiivi
tarveharkintaisiensa
Partitiivi
tarveharkintaista
Partitiivi
tarveharkintaistani
Partitiivi
tarveharkintaistasi
Partitiivi
tarveharkintaistamme
Partitiivi
tarveharkintaistanne
Partitiivi
tarveharkintaistaan
Partitiivi
tarveharkintaistansa
Monikon partitiivi
tarveharkintaisia
Monikon partitiivi
tarveharkintaisiani
Monikon partitiivi
tarveharkintaisiasi
Monikon partitiivi
tarveharkintaisiamme
Monikon partitiivi
tarveharkintaisianne
Monikon partitiivi
tarveharkintaisiaan
Monikon partitiivi
tarveharkintaisiansa
Inessiivi
tarveharkintaisessa
Inessiivi
tarveharkintaisessani
Inessiivi
tarveharkintaisessasi
Inessiivi
tarveharkintaisessamme
Inessiivi
tarveharkintaisessanne
Inessiivi
tarveharkintaisessaan
Inessiivi
tarveharkintaisessansa
Monikon inessiivi
tarveharkintaisissa
Monikon inessiivi
tarveharkintaisissani
Monikon inessiivi
tarveharkintaisissasi
Monikon inessiivi
tarveharkintaisissamme
Monikon inessiivi
tarveharkintaisissanne
Monikon inessiivi
tarveharkintaisissaan
Monikon inessiivi
tarveharkintaisissansa
Elatiivi
tarveharkintaisesta
Elatiivi
tarveharkintaisestani
Elatiivi
tarveharkintaisestasi
Elatiivi
tarveharkintaisestamme
Elatiivi
tarveharkintaisestanne
Elatiivi
tarveharkintaisestaan
Elatiivi
tarveharkintaisestansa
Monikon elatiivi
tarveharkintaisista
Monikon elatiivi
tarveharkintaisistani
Monikon elatiivi
tarveharkintaisistasi
Monikon elatiivi
tarveharkintaisistamme
Monikon elatiivi
tarveharkintaisistanne
Monikon elatiivi
tarveharkintaisistaan
Monikon elatiivi
tarveharkintaisistansa
Illatiivi
tarveharkintaiseen
Illatiivi
tarveharkintaiseeni
Illatiivi
tarveharkintaiseesi
Illatiivi
tarveharkintaiseemme
Illatiivi
tarveharkintaiseenne
Illatiivi
tarveharkintaiseensa
Monikon illatiivi
tarveharkintaisiin
Monikon illatiivi
tarveharkintaisiini
Monikon illatiivi
tarveharkintaisiisi
Monikon illatiivi
tarveharkintaisiimme
Monikon illatiivi
tarveharkintaisiinne
Monikon illatiivi
tarveharkintaisiinsa
Adessiivi
tarveharkintaisella
Adessiivi
tarveharkintaisellani
Adessiivi
tarveharkintaisellasi
Adessiivi
tarveharkintaisellamme
Adessiivi
tarveharkintaisellanne
Adessiivi
tarveharkintaisellaan
Adessiivi
tarveharkintaisellansa
Monikon adessiivi
tarveharkintaisilla
Monikon adessiivi
tarveharkintaisillani
Monikon adessiivi
tarveharkintaisillasi
Monikon adessiivi
tarveharkintaisillamme
Monikon adessiivi
tarveharkintaisillanne
Monikon adessiivi
tarveharkintaisillaan
Monikon adessiivi
tarveharkintaisillansa
Ablatiivi
tarveharkintaiselta
Ablatiivi
tarveharkintaiseltani
Ablatiivi
tarveharkintaiseltasi
Ablatiivi
tarveharkintaiseltamme
Ablatiivi
tarveharkintaiseltanne
Ablatiivi
tarveharkintaiseltaan
Ablatiivi
tarveharkintaiseltansa
Monikon ablatiivi
tarveharkintaisilta
Monikon ablatiivi
tarveharkintaisiltani
Monikon ablatiivi
tarveharkintaisiltasi
Monikon ablatiivi
tarveharkintaisiltamme
Monikon ablatiivi
tarveharkintaisiltanne
Monikon ablatiivi
tarveharkintaisiltaan
Monikon ablatiivi
tarveharkintaisiltansa
Allatiivi
tarveharkintaiselle
Allatiivi
tarveharkintaiselleni
Allatiivi
tarveharkintaisellesi
Allatiivi
tarveharkintaisellemme
Allatiivi
tarveharkintaisellenne
Allatiivi
tarveharkintaiselleen
Allatiivi
tarveharkintaisellensa
Monikon allatiivi
tarveharkintaisille
Monikon allatiivi
tarveharkintaisilleni
Monikon allatiivi
tarveharkintaisillesi
Monikon allatiivi
tarveharkintaisillemme
Monikon allatiivi
tarveharkintaisillenne
Monikon allatiivi
tarveharkintaisilleen
Monikon allatiivi
tarveharkintaisillensa
Essiivi
tarveharkintaisena
Essiivi
tarveharkintaisenani
Essiivi
tarveharkintaisenasi
Essiivi
tarveharkintaisenamme
Essiivi
tarveharkintaisenanne
Essiivi
tarveharkintaisenaan
Essiivi
tarveharkintaisenansa
Monikon essiivi
tarveharkintaisina
Monikon essiivi
tarveharkintaisinani
Monikon essiivi
tarveharkintaisinasi
Monikon essiivi
tarveharkintaisinamme
Monikon essiivi
tarveharkintaisinanne
Monikon essiivi
tarveharkintaisinaan
Monikon essiivi
tarveharkintaisinansa
Translatiivi
tarveharkintaiseksi
Translatiivi
tarveharkintaisekseni
Translatiivi
tarveharkintaiseksesi
Translatiivi
tarveharkintaiseksemme
Translatiivi
tarveharkintaiseksenne
Translatiivi
tarveharkintaisekseen
Translatiivi
tarveharkintaiseksensa
Monikon translatiivi
tarveharkintaisiksi
Monikon translatiivi
tarveharkintaisikseni
Monikon translatiivi
tarveharkintaisiksesi
Monikon translatiivi
tarveharkintaisiksemme
Monikon translatiivi
tarveharkintaisiksenne
Monikon translatiivi
tarveharkintaisikseen
Monikon translatiivi
tarveharkintaisiksensa
Monikon instruktiivi
tarveharkintaisin
Abessiivi
tarveharkintaisetta
Abessiivi
tarveharkintaisettani
Abessiivi
tarveharkintaisettasi
Abessiivi
tarveharkintaisettamme
Abessiivi
tarveharkintaisettanne
Abessiivi
tarveharkintaisettaan
Abessiivi
tarveharkintaisettansa
Monikon abessiivi
tarveharkintaisitta
Monikon abessiivi
tarveharkintaisittani
Monikon abessiivi
tarveharkintaisittasi
Monikon abessiivi
tarveharkintaisittamme
Monikon abessiivi
tarveharkintaisittanne
Monikon abessiivi
tarveharkintaisittaan
Monikon abessiivi
tarveharkintaisittansa
Monikon komitatiivi
tarveharkintaisine
Monikon komitatiivi
tarveharkintaisineni
Monikon komitatiivi
tarveharkintaisinesi
Monikon komitatiivi
tarveharkintaisinemme
Monikon komitatiivi
tarveharkintaisinenne
Monikon komitatiivi
tarveharkintaisineen
Monikon komitatiivi
tarveharkintaisinensa
Monikon akkusatiivi
tarveharkintaiset
Monikon akkusatiivi
tarveharkintaiseni
Monikon akkusatiivi
tarveharkintaisesi
Monikon akkusatiivi
tarveharkintaisemme
Monikon akkusatiivi
tarveharkintaisenne
Monikon akkusatiivi
tarveharkintaisensa
Akkusatiivi
tarveharkintaiseni
Akkusatiivi
tarveharkintaisesi
Akkusatiivi
tarveharkintaisemme
Akkusatiivi
tarveharkintaisenne
Akkusatiivi
tarveharkintaisensa