Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkovarakonsulitGenetiivivarakonsulin
Monikon genetiivivarakonsulienMonikon genetiivivarakonsuleiden
Monikon genetiivivarakonsuleittenPartitiivivarakonsulia
Monikon partitiivivarakonsuleitaMonikon partitiivivarakonsuleja
InessiivivarakonsulissaMonikon inessiivivarakonsuleissa
ElatiivivarakonsulistaMonikon elatiivivarakonsuleista
IllatiivivarakonsuliinMonikon illatiivivarakonsuleihin
AdessiivivarakonsulillaMonikon adessiivivarakonsuleilla
AblatiivivarakonsuliltaMonikon ablatiivivarakonsuleilta
AllatiivivarakonsulilleMonikon allatiivivarakonsuleille
EssiivivarakonsulinaMonikon essiivivarakonsuleina
TranslatiivivarakonsuliksiMonikon translatiivivarakonsuleiksi
Monikon instruktiivivarakonsuleinAbessiivivarakonsulitta
Monikon abessiivivarakonsuleittaMonikon akkusatiivivarakonsulit