| Käännös | |
|---|---|
| 1. | |
| Monikko | tarkkailuluokat | Genetiivi | tarkkailuluokan |
| Monikon genetiivi | tarkkailuluokkien | Partitiivi | tarkkailuluokkaa |
| Monikon partitiivi | tarkkailuluokkia | Inessiivi | tarkkailuluokassa |
| Monikon inessiivi | tarkkailuluokissa | Elatiivi | tarkkailuluokasta |
| Monikon elatiivi | tarkkailuluokista | Illatiivi | tarkkailuluokkaan |
| Monikon illatiivi | tarkkailuluokkiin | Adessiivi | tarkkailuluokalla |
| Monikon adessiivi | tarkkailuluokilla | Ablatiivi | tarkkailuluokalta |
| Monikon ablatiivi | tarkkailuluokilta | Allatiivi | tarkkailuluokalle |
| Monikon allatiivi | tarkkailuluokille | Essiivi | tarkkailuluokkana |
| Monikon essiivi | tarkkailuluokkina | Translatiivi | tarkkailuluokaksi |
| Monikon translatiivi | tarkkailuluokiksi | Monikon instruktiivi | tarkkailuluokin |
| Abessiivi | tarkkailuluokatta | Monikon abessiivi | tarkkailuluokitta |
| Monikon akkusatiivi | tarkkailuluokat |