Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.
2.
3.

Määritelmät

Substantiivi

  1. fonttikoko

Taivutusmuodot

MonikkokirjasinkootGenetiivikirjasinkoon
Monikon genetiivikirjasinkokojenPartitiivikirjasinkokoa
Monikon partitiivikirjasinkokojaInessiivikirjasinkoossa
Monikon inessiivikirjasinko’oissaElatiivikirjasinkoosta
Monikon elatiivikirjasinko’oistaIllatiivikirjasinkokoon
Monikon illatiivikirjasinkokoihinAdessiivikirjasinkoolla
Monikon adessiivikirjasinko’oillaAblatiivikirjasinkoolta
Monikon ablatiivikirjasinko’oiltaAllatiivikirjasinkoolle
Monikon allatiivikirjasinko’oilleEssiivikirjasinkokona
Monikon essiivikirjasinkokoinaTranslatiivikirjasinkooksi
Monikon translatiivikirjasinko’oiksiMonikon instruktiivikirjasinko’oin
AbessiivikirjasinkoottaMonikon abessiivikirjasinko’oitta
Monikon akkusatiivikirjasinkoot