Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkomagneettikompassitGenetiivimagneettikompassin
Monikon genetiivimagneettikompassienPartitiivimagneettikompassia
Monikon partitiivimagneettikompassejaInessiivimagneettikompassissa
Monikon inessiivimagneettikompasseissaElatiivimagneettikompassista
Monikon elatiivimagneettikompasseistaIllatiivimagneettikompassiin
Monikon illatiivimagneettikompasseihinAdessiivimagneettikompassilla
Monikon adessiivimagneettikompasseillaAblatiivimagneettikompassilta
Monikon ablatiivimagneettikompasseiltaAllatiivimagneettikompassille
Monikon allatiivimagneettikompasseilleEssiivimagneettikompassina
Monikon essiivimagneettikompasseinaTranslatiivimagneettikompassiksi
Monikon translatiivimagneettikompasseiksiMonikon instruktiivimagneettikompassein
AbessiivimagneettikompassittaMonikon abessiivimagneettikompasseitta
Monikon akkusatiivimagneettikompassit