Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkopöytälamputGenetiivipöytälampun
Monikon genetiivipöytälamppujenPartitiivipöytälamppua
Monikon partitiivipöytälamppujaInessiivipöytälampussa
Monikon inessiivipöytälampuissaElatiivipöytälampusta
Monikon elatiivipöytälampuistaIllatiivipöytälamppuun
Monikon illatiivipöytälamppuihinAdessiivipöytälampulla
Monikon adessiivipöytälampuillaAblatiivipöytälampulta
Monikon ablatiivipöytälampuiltaAllatiivipöytälampulle
Monikon allatiivipöytälampuilleEssiivipöytälamppuna
Monikon essiivipöytälamppuinaTranslatiivipöytälampuksi
Monikon translatiivipöytälampuiksiMonikon instruktiivipöytälampuin
AbessiivipöytälamputtaMonikon abessiivipöytälampuitta
Monikon akkusatiivipöytälamput