Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantisupplementary allowance

Taivutusmuodot

MonikkolisämäärärahatGenetiivilisämäärärahan
Monikon genetiivilisämäärärahojenPartitiivilisämäärärahaa
Monikon partitiivilisämäärärahojaInessiivilisämäärärahassa
Monikon inessiivilisämäärärahoissaElatiivilisämäärärahasta
Monikon elatiivilisämäärärahoistaIllatiivilisämäärärahaan
Monikon illatiivilisämäärärahoihinAdessiivilisämäärärahalla
Monikon adessiivilisämäärärahoillaAblatiivilisämäärärahalta
Monikon ablatiivilisämäärärahoiltaAllatiivilisämäärärahalle
Monikon allatiivilisämäärärahoilleEssiivilisämäärärahana
Monikon essiivilisämäärärahoinaTranslatiivilisämäärärahaksi
Monikon translatiivilisämäärärahoiksiMonikon instruktiivilisämäärärahoin
AbessiivilisämäärärahattaMonikon abessiivilisämäärärahoitta
Monikon akkusatiivilisämäärärahat