Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | körttipuvut | Genetiivi | körttipuvun |
| Monikon genetiivi | körttipukujen | Partitiivi | körttipukua |
| Monikon partitiivi | körttipukuja | Inessiivi | körttipuvussa |
| Monikon inessiivi | körttipuvuissa | Elatiivi | körttipuvusta |
| Monikon elatiivi | körttipuvuista | Illatiivi | körttipukuun |
| Monikon illatiivi | körttipukuihin | Adessiivi | körttipuvulla |
| Monikon adessiivi | körttipuvuilla | Ablatiivi | körttipuvulta |
| Monikon ablatiivi | körttipuvuilta | Allatiivi | körttipuvulle |
| Monikon allatiivi | körttipuvuille | Essiivi | körttipukuna |
| Monikon essiivi | körttipukuina | Translatiivi | körttipuvuksi |
| Monikon translatiivi | körttipuvuiksi | Monikon instruktiivi | körttipuvuin |
| Abessiivi | körttipuvutta | Monikon abessiivi | körttipuvuitta |
| Monikon akkusatiivi | körttipuvut |