Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkopohjapadotGenetiivipohjapadon
Monikon genetiivipohjapatojenPartitiivipohjapatoa
Monikon partitiivipohjapatojaInessiivipohjapadossa
Monikon inessiivipohjapadoissaElatiivipohjapadosta
Monikon elatiivipohjapadoistaIllatiivipohjapatoon
Monikon illatiivipohjapatoihinAdessiivipohjapadolla
Monikon adessiivipohjapadoillaAblatiivipohjapadolta
Monikon ablatiivipohjapadoiltaAllatiivipohjapadolle
Monikon allatiivipohjapadoilleEssiivipohjapatona
Monikon essiivipohjapatoinaTranslatiivipohjapadoksi
Monikon translatiivipohjapadoiksiMonikon instruktiivipohjapadoin
AbessiivipohjapadottaMonikon abessiivipohjapadoitta
Monikon akkusatiivipohjapadot