Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkorämäkätMonikkorämäkkäni
MonikkorämäkkäsiMonikkorämäkkämme
MonikkorämäkkänneMonikkorämäkkänsä
GenetiivirämäkänGenetiivirämäkkäni
GenetiivirämäkkäsiGenetiivirämäkkämme
GenetiivirämäkkänneGenetiivirämäkkänsä
Monikon genetiivirämäköidenMonikon genetiivirämäköitten
Monikon genetiivirämäkköjenMonikon genetiivirämäköideni
Monikon genetiivirämäköitteniMonikon genetiivirämäkköjeni
Monikon genetiivirämäköidesiMonikon genetiivirämäköittesi
Monikon genetiivirämäkköjesiMonikon genetiivirämäköidemme
Monikon genetiivirämäköittemmeMonikon genetiivirämäkköjemme
Monikon genetiivirämäköidenneMonikon genetiivirämäköittenne
Monikon genetiivirämäkköjenneMonikon genetiivirämäköidensä
Monikon genetiivirämäköittensäMonikon genetiivirämäkköjensä
PartitiivirämäkkääPartitiivirämäkkääni
PartitiivirämäkkääsiPartitiivirämäkkäämme
PartitiivirämäkkäännePartitiivirämäkkäänsä
Monikon partitiivirämäköitäMonikon partitiivirämäkköjä
Monikon partitiivirämäköitäniMonikon partitiivirämäkköjäni
Monikon partitiivirämäköitäsiMonikon partitiivirämäkköjäsi
Monikon partitiivirämäköitämmeMonikon partitiivirämäkköjämme
Monikon partitiivirämäköitänneMonikon partitiivirämäkköjänne
Monikon partitiivirämäköitäänMonikon partitiivirämäkköjään
Monikon partitiivirämäköitänsäMonikon partitiivirämäkköjänsä
InessiivirämäkässäInessiivirämäkässäni
InessiivirämäkässäsiInessiivirämäkässämme
InessiivirämäkässänneInessiivirämäkässään
InessiivirämäkässänsäMonikon inessiivirämäköissä
Monikon inessiivirämäköissäniMonikon inessiivirämäköissäsi
Monikon inessiivirämäköissämmeMonikon inessiivirämäköissänne
Monikon inessiivirämäköissäänMonikon inessiivirämäköissänsä
ElatiivirämäkästäElatiivirämäkästäni
ElatiivirämäkästäsiElatiivirämäkästämme
ElatiivirämäkästänneElatiivirämäkästään
ElatiivirämäkästänsäMonikon elatiivirämäköistä
Monikon elatiivirämäköistäniMonikon elatiivirämäköistäsi
Monikon elatiivirämäköistämmeMonikon elatiivirämäköistänne
Monikon elatiivirämäköistäänMonikon elatiivirämäköistänsä
IllatiivirämäkkäänIllatiivirämäkkääni
IllatiivirämäkkääsiIllatiivirämäkkäämme
IllatiivirämäkkäänneIllatiivirämäkkäänsä
Monikon illatiivirämäköihinMonikon illatiivirämäkköihin
Monikon illatiivirämäköihiniMonikon illatiivirämäkköihini
Monikon illatiivirämäköihisiMonikon illatiivirämäkköihisi
Monikon illatiivirämäköihimmeMonikon illatiivirämäkköihimme
Monikon illatiivirämäköihinneMonikon illatiivirämäkköihinne
Monikon illatiivirämäköihinsäMonikon illatiivirämäkköihinsä
AdessiivirämäkälläAdessiivirämäkälläni
AdessiivirämäkälläsiAdessiivirämäkällämme
AdessiivirämäkällänneAdessiivirämäkällään
AdessiivirämäkällänsäMonikon adessiivirämäköillä
Monikon adessiivirämäköilläniMonikon adessiivirämäköilläsi
Monikon adessiivirämäköillämmeMonikon adessiivirämäköillänne
Monikon adessiivirämäköilläänMonikon adessiivirämäköillänsä
AblatiivirämäkältäAblatiivirämäkältäni
AblatiivirämäkältäsiAblatiivirämäkältämme
AblatiivirämäkältänneAblatiivirämäkältään
AblatiivirämäkältänsäMonikon ablatiivirämäköiltä
Monikon ablatiivirämäköiltäniMonikon ablatiivirämäköiltäsi
Monikon ablatiivirämäköiltämmeMonikon ablatiivirämäköiltänne
Monikon ablatiivirämäköiltäänMonikon ablatiivirämäköiltänsä
AllatiivirämäkälleAllatiivirämäkälleni
AllatiivirämäkällesiAllatiivirämäkällemme
AllatiivirämäkällenneAllatiivirämäkälleen
AllatiivirämäkällensäMonikon allatiivirämäköille
Monikon allatiivirämäköilleniMonikon allatiivirämäköillesi
Monikon allatiivirämäköillemmeMonikon allatiivirämäköillenne
Monikon allatiivirämäköilleenMonikon allatiivirämäköillensä
EssiivirämäkkänäEssiivirämäkkänäni
EssiivirämäkkänäsiEssiivirämäkkänämme
EssiivirämäkkänänneEssiivirämäkkänään
EssiivirämäkkänänsäMonikon essiivirämäkköinä
Monikon essiivirämäkköinäniMonikon essiivirämäkköinäsi
Monikon essiivirämäkköinämmeMonikon essiivirämäkköinänne
Monikon essiivirämäkköinäänMonikon essiivirämäkköinänsä
TranslatiivirämäkäksiTranslatiivirämäkäkseni
TranslatiivirämäkäksesiTranslatiivirämäkäksemme
TranslatiivirämäkäksenneTranslatiivirämäkäkseen
TranslatiivirämäkäksensäMonikon translatiivirämäköiksi
Monikon translatiivirämäköikseniMonikon translatiivirämäköiksesi
Monikon translatiivirämäköiksemmeMonikon translatiivirämäköiksenne
Monikon translatiivirämäköikseenMonikon translatiivirämäköiksensä
Monikon instruktiivirämäköinAbessiivirämäkättä
AbessiivirämäkättäniAbessiivirämäkättäsi
AbessiivirämäkättämmeAbessiivirämäkättänne
AbessiivirämäkättäänAbessiivirämäkättänsä
Monikon abessiivirämäköittäMonikon abessiivirämäköittäni
Monikon abessiivirämäköittäsiMonikon abessiivirämäköittämme
Monikon abessiivirämäköittänneMonikon abessiivirämäköittään
Monikon abessiivirämäköittänsäMonikon komitatiivirämäkköine
Monikon komitatiivirämäkköineniMonikon komitatiivirämäkköinesi
Monikon komitatiivirämäkköinemmeMonikon komitatiivirämäkköinenne
Monikon komitatiivirämäkköineenMonikon komitatiivirämäkköinensä
Monikon akkusatiivirämäkätMonikon akkusatiivirämäkkäni
Monikon akkusatiivirämäkkäsiMonikon akkusatiivirämäkkämme
Monikon akkusatiivirämäkkänneMonikon akkusatiivirämäkkänsä
AkkusatiivirämäkkäniAkkusatiivirämäkkäsi
AkkusatiivirämäkkämmeAkkusatiivirämäkkänne
Akkusatiivirämäkkänsä