| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | sawer |
| Monikko | sahurit | Genetiivi | sahurin |
| Monikon genetiivi | sahurien | Monikon genetiivi | sahureiden |
| Monikon genetiivi | sahureitten | Partitiivi | sahuria |
| Monikon partitiivi | sahureita | Monikon partitiivi | sahureja |
| Inessiivi | sahurissa | Monikon inessiivi | sahureissa |
| Elatiivi | sahurista | Monikon elatiivi | sahureista |
| Illatiivi | sahuriin | Monikon illatiivi | sahureihin |
| Adessiivi | sahurilla | Monikon adessiivi | sahureilla |
| Ablatiivi | sahurilta | Monikon ablatiivi | sahureilta |
| Allatiivi | sahurille | Monikon allatiivi | sahureille |
| Essiivi | sahurina | Monikon essiivi | sahureina |
| Translatiivi | sahuriksi | Monikon translatiivi | sahureiksi |
| Monikon instruktiivi | sahurein | Abessiivi | sahuritta |
| Monikon abessiivi | sahureitta | Monikon akkusatiivi | sahurit |