| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | equipped with a lock |
| Monikko | lukolliset | Monikko | lukolliseni |
| Monikko | lukollisesi | Monikko | lukollisemme |
| Monikko | lukollisenne | Monikko | lukollisensa |
| Genetiivi | lukollisen | Genetiivi | lukolliseni |
| Genetiivi | lukollisesi | Genetiivi | lukollisemme |
| Genetiivi | lukollisenne | Genetiivi | lukollisensa |
| Monikon genetiivi | lukollisten | Monikon genetiivi | lukollisien |
| Monikon genetiivi | lukollisteni | Monikon genetiivi | lukollisieni |
| Monikon genetiivi | lukollistesi | Monikon genetiivi | lukollisiesi |
| Monikon genetiivi | lukollistemme | Monikon genetiivi | lukollisiemme |
| Monikon genetiivi | lukollistenne | Monikon genetiivi | lukollisienne |
| Monikon genetiivi | lukollistensa | Monikon genetiivi | lukollisiensa |
| Partitiivi | lukollista | Partitiivi | lukollistani |
| Partitiivi | lukollistasi | Partitiivi | lukollistamme |
| Partitiivi | lukollistanne | Partitiivi | lukollistaan |
| Partitiivi | lukollistansa | Monikon partitiivi | lukollisia |
| Monikon partitiivi | lukollisiani | Monikon partitiivi | lukollisiasi |
| Monikon partitiivi | lukollisiamme | Monikon partitiivi | lukollisianne |
| Monikon partitiivi | lukollisiaan | Monikon partitiivi | lukollisiansa |
| Inessiivi | lukollisessa | Inessiivi | lukollisessani |
| Inessiivi | lukollisessasi | Inessiivi | lukollisessamme |
| Inessiivi | lukollisessanne | Inessiivi | lukollisessaan |
| Inessiivi | lukollisessansa | Monikon inessiivi | lukollisissa |
| Monikon inessiivi | lukollisissani | Monikon inessiivi | lukollisissasi |
| Monikon inessiivi | lukollisissamme | Monikon inessiivi | lukollisissanne |
| Monikon inessiivi | lukollisissaan | Monikon inessiivi | lukollisissansa |
| Elatiivi | lukollisesta | Elatiivi | lukollisestani |
| Elatiivi | lukollisestasi | Elatiivi | lukollisestamme |
| Elatiivi | lukollisestanne | Elatiivi | lukollisestaan |
| Elatiivi | lukollisestansa | Monikon elatiivi | lukollisista |
| Monikon elatiivi | lukollisistani | Monikon elatiivi | lukollisistasi |
| Monikon elatiivi | lukollisistamme | Monikon elatiivi | lukollisistanne |
| Monikon elatiivi | lukollisistaan | Monikon elatiivi | lukollisistansa |
| Illatiivi | lukolliseen | Illatiivi | lukolliseeni |
| Illatiivi | lukolliseesi | Illatiivi | lukolliseemme |
| Illatiivi | lukolliseenne | Illatiivi | lukolliseensa |
| Monikon illatiivi | lukollisiin | Monikon illatiivi | lukollisiini |
| Monikon illatiivi | lukollisiisi | Monikon illatiivi | lukollisiimme |
| Monikon illatiivi | lukollisiinne | Monikon illatiivi | lukollisiinsa |
| Adessiivi | lukollisella | Adessiivi | lukollisellani |
| Adessiivi | lukollisellasi | Adessiivi | lukollisellamme |
| Adessiivi | lukollisellanne | Adessiivi | lukollisellaan |
| Adessiivi | lukollisellansa | Monikon adessiivi | lukollisilla |
| Monikon adessiivi | lukollisillani | Monikon adessiivi | lukollisillasi |
| Monikon adessiivi | lukollisillamme | Monikon adessiivi | lukollisillanne |
| Monikon adessiivi | lukollisillaan | Monikon adessiivi | lukollisillansa |
| Ablatiivi | lukolliselta | Ablatiivi | lukolliseltani |
| Ablatiivi | lukolliseltasi | Ablatiivi | lukolliseltamme |
| Ablatiivi | lukolliseltanne | Ablatiivi | lukolliseltaan |
| Ablatiivi | lukolliseltansa | Monikon ablatiivi | lukollisilta |
| Monikon ablatiivi | lukollisiltani | Monikon ablatiivi | lukollisiltasi |
| Monikon ablatiivi | lukollisiltamme | Monikon ablatiivi | lukollisiltanne |
| Monikon ablatiivi | lukollisiltaan | Monikon ablatiivi | lukollisiltansa |
| Allatiivi | lukolliselle | Allatiivi | lukolliselleni |
| Allatiivi | lukollisellesi | Allatiivi | lukollisellemme |
| Allatiivi | lukollisellenne | Allatiivi | lukolliselleen |
| Allatiivi | lukollisellensa | Monikon allatiivi | lukollisille |
| Monikon allatiivi | lukollisilleni | Monikon allatiivi | lukollisillesi |
| Monikon allatiivi | lukollisillemme | Monikon allatiivi | lukollisillenne |
| Monikon allatiivi | lukollisilleen | Monikon allatiivi | lukollisillensa |
| Essiivi | lukollisena | Essiivi | lukollisenani |
| Essiivi | lukollisenasi | Essiivi | lukollisenamme |
| Essiivi | lukollisenanne | Essiivi | lukollisenaan |
| Essiivi | lukollisenansa | Monikon essiivi | lukollisina |
| Monikon essiivi | lukollisinani | Monikon essiivi | lukollisinasi |
| Monikon essiivi | lukollisinamme | Monikon essiivi | lukollisinanne |
| Monikon essiivi | lukollisinaan | Monikon essiivi | lukollisinansa |
| Translatiivi | lukolliseksi | Translatiivi | lukollisekseni |
| Translatiivi | lukolliseksesi | Translatiivi | lukolliseksemme |
| Translatiivi | lukolliseksenne | Translatiivi | lukollisekseen |
| Translatiivi | lukolliseksensa | Monikon translatiivi | lukollisiksi |
| Monikon translatiivi | lukollisikseni | Monikon translatiivi | lukollisiksesi |
| Monikon translatiivi | lukollisiksemme | Monikon translatiivi | lukollisiksenne |
| Monikon translatiivi | lukollisikseen | Monikon translatiivi | lukollisiksensa |
| Monikon instruktiivi | lukollisin | Abessiivi | lukollisetta |
| Abessiivi | lukollisettani | Abessiivi | lukollisettasi |
| Abessiivi | lukollisettamme | Abessiivi | lukollisettanne |
| Abessiivi | lukollisettaan | Abessiivi | lukollisettansa |
| Monikon abessiivi | lukollisitta | Monikon abessiivi | lukollisittani |
| Monikon abessiivi | lukollisittasi | Monikon abessiivi | lukollisittamme |
| Monikon abessiivi | lukollisittanne | Monikon abessiivi | lukollisittaan |
| Monikon abessiivi | lukollisittansa | Monikon komitatiivi | lukollisine |
| Monikon komitatiivi | lukollisineni | Monikon komitatiivi | lukollisinesi |
| Monikon komitatiivi | lukollisinemme | Monikon komitatiivi | lukollisinenne |
| Monikon komitatiivi | lukollisineen | Monikon komitatiivi | lukollisinensa |
| Monikon akkusatiivi | lukolliset | Monikon akkusatiivi | lukolliseni |
| Monikon akkusatiivi | lukollisesi | Monikon akkusatiivi | lukollisemme |
| Monikon akkusatiivi | lukollisenne | Monikon akkusatiivi | lukollisensa |
| Akkusatiivi | lukolliseni | Akkusatiivi | lukollisesi |
| Akkusatiivi | lukollisemme | Akkusatiivi | lukollisenne |
| Akkusatiivi | lukollisensa |