Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkohöyrylukotGenetiivihöyrylukon
Monikon genetiivihöyrylukkojenPartitiivihöyrylukkoa
Monikon partitiivihöyrylukkojaInessiivihöyrylukossa
Monikon inessiivihöyrylukoissaElatiivihöyrylukosta
Monikon elatiivihöyrylukoistaIllatiivihöyrylukkoon
Monikon illatiivihöyrylukkoihinAdessiivihöyrylukolla
Monikon adessiivihöyrylukoillaAblatiivihöyrylukolta
Monikon ablatiivihöyrylukoiltaAllatiivihöyrylukolle
Monikon allatiivihöyrylukoilleEssiivihöyrylukkona
Monikon essiivihöyrylukkoinaTranslatiivihöyrylukoksi
Monikon translatiivihöyrylukoiksiMonikon instruktiivihöyrylukoin
AbessiivihöyrylukottaMonikon abessiivihöyrylukoitta
Monikon akkusatiivihöyrylukot