Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkoperimispalkkiotGenetiiviperimispalkkion
Monikon genetiiviperimispalkkioidenMonikon genetiiviperimispalkkioitten
PartitiiviperimispalkkiotaMonikon partitiiviperimispalkkioita
InessiiviperimispalkkiossaMonikon inessiiviperimispalkkioissa
ElatiiviperimispalkkiostaMonikon elatiiviperimispalkkioista
IllatiiviperimispalkkioonMonikon illatiiviperimispalkkioihin
AdessiiviperimispalkkiollaMonikon adessiiviperimispalkkioilla
AblatiiviperimispalkkioltaMonikon ablatiiviperimispalkkioilta
AllatiiviperimispalkkiolleMonikon allatiiviperimispalkkioille
EssiiviperimispalkkionaMonikon essiiviperimispalkkioina
TranslatiiviperimispalkkioksiMonikon translatiiviperimispalkkioiksi
Monikon instruktiiviperimispalkkioinAbessiiviperimispalkkiotta
Monikon abessiiviperimispalkkioittaMonikon akkusatiiviperimispalkkiot