Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkopalaturpeetGenetiivipalaturpeen
Monikon genetiivipalaturpeidenMonikon genetiivipalaturpeitten
PartitiivipalaturvettaMonikon partitiivipalaturpeita
InessiivipalaturpeessaMonikon inessiivipalaturpeissa
ElatiivipalaturpeestaMonikon elatiivipalaturpeista
IllatiivipalaturpeeseenMonikon illatiivipalaturpeisiin
Monikon illatiivipalaturpeihinAdessiivipalaturpeella
Monikon adessiivipalaturpeillaAblatiivipalaturpeelta
Monikon ablatiivipalaturpeiltaAllatiivipalaturpeelle
Monikon allatiivipalaturpeilleEssiivipalaturpeena
Monikon essiivipalaturpeinaTranslatiivipalaturpeeksi
Monikon translatiivipalaturpeiksiMonikon instruktiivipalaturpein
AbessiivipalaturpeettaMonikon abessiivipalaturpeitta
Monikon akkusatiivipalaturpeet