| Käännös | |
|---|---|
| 1. | |
| 2. | |
| Monikko | yleisvalaistukset | Genetiivi | yleisvalaistuksen |
| Monikon genetiivi | yleisvalaistusten | Monikon genetiivi | yleisvalaistuksien |
| Partitiivi | yleisvalaistusta | Monikon partitiivi | yleisvalaistuksia |
| Inessiivi | yleisvalaistuksessa | Monikon inessiivi | yleisvalaistuksissa |
| Elatiivi | yleisvalaistuksesta | Monikon elatiivi | yleisvalaistuksista |
| Illatiivi | yleisvalaistukseen | Monikon illatiivi | yleisvalaistuksiin |
| Adessiivi | yleisvalaistuksella | Monikon adessiivi | yleisvalaistuksilla |
| Ablatiivi | yleisvalaistukselta | Monikon ablatiivi | yleisvalaistuksilta |
| Allatiivi | yleisvalaistukselle | Monikon allatiivi | yleisvalaistuksille |
| Essiivi | yleisvalaistuksena | Monikon essiivi | yleisvalaistuksina |
| Translatiivi | yleisvalaistukseksi | Monikon translatiivi | yleisvalaistuksiksi |
| Monikon instruktiivi | yleisvalaistuksin | Abessiivi | yleisvalaistuksetta |
| Monikon abessiivi | yleisvalaistuksitta | Monikon akkusatiivi | yleisvalaistukset |