Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkoyleisvalaistuksetGenetiiviyleisvalaistuksen
Monikon genetiiviyleisvalaistustenMonikon genetiiviyleisvalaistuksien
PartitiiviyleisvalaistustaMonikon partitiiviyleisvalaistuksia
InessiiviyleisvalaistuksessaMonikon inessiiviyleisvalaistuksissa
ElatiiviyleisvalaistuksestaMonikon elatiiviyleisvalaistuksista
IllatiiviyleisvalaistukseenMonikon illatiiviyleisvalaistuksiin
AdessiiviyleisvalaistuksellaMonikon adessiiviyleisvalaistuksilla
AblatiiviyleisvalaistukseltaMonikon ablatiiviyleisvalaistuksilta
AllatiiviyleisvalaistukselleMonikon allatiiviyleisvalaistuksille
EssiiviyleisvalaistuksenaMonikon essiiviyleisvalaistuksina
TranslatiiviyleisvalaistukseksiMonikon translatiiviyleisvalaistuksiksi
Monikon instruktiiviyleisvalaistuksinAbessiiviyleisvalaistuksetta
Monikon abessiiviyleisvalaistuksittaMonikon akkusatiiviyleisvalaistukset