Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

Monikkooptiset harhatGenetiivioptisen harhan
Monikon genetiivioptisten harhojenMonikon genetiivioptisien harhojen
Partitiivioptista harhaaMonikon partitiivioptisia harhoja
Inessiivioptisessa harhassaMonikon inessiivioptisissa harhoissa
Elatiivioptisesta harhastaMonikon elatiivioptisista harhoista
Illatiivioptiseen harhaanMonikon illatiivioptisiin harhoihin
Adessiivioptisella harhallaMonikon adessiivioptisilla harhoilla
Ablatiivioptiselta harhaltaMonikon ablatiivioptisilta harhoilta
Allatiivioptiselle harhalleMonikon allatiivioptisille harhoille
Essiivioptisena harhanaMonikon essiivioptisina harhoina
Translatiivioptiseksi harhaksiMonikon translatiivioptisiksi harhoiksi
Monikon instruktiivioptisin harhoinAbessiivioptisetta harhatta
Monikon abessiivioptisitta harhoittaMonikon akkusatiivioptiset harhat