Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
1.
psychopath
Määritelmät
Adjektiivi
sellainen, jolla on
luonnevika
; esimerkiksi
aggressiivinen
Esimerkit
luonnevikainen koira
Taivutusmuodot
Monikko
luonnevikaiset
Monikko
luonnevikaiseni
Monikko
luonnevikaisesi
Monikko
luonnevikaisemme
Monikko
luonnevikaisenne
Monikko
luonnevikaisensa
Genetiivi
luonnevikaisen
Genetiivi
luonnevikaiseni
Genetiivi
luonnevikaisesi
Genetiivi
luonnevikaisemme
Genetiivi
luonnevikaisenne
Genetiivi
luonnevikaisensa
Monikon genetiivi
luonnevikaisten
Monikon genetiivi
luonnevikaisien
Monikon genetiivi
luonnevikaisteni
Monikon genetiivi
luonnevikaisieni
Monikon genetiivi
luonnevikaistesi
Monikon genetiivi
luonnevikaisiesi
Monikon genetiivi
luonnevikaistemme
Monikon genetiivi
luonnevikaisiemme
Monikon genetiivi
luonnevikaistenne
Monikon genetiivi
luonnevikaisienne
Monikon genetiivi
luonnevikaistensa
Monikon genetiivi
luonnevikaisiensa
Partitiivi
luonnevikaista
Partitiivi
luonnevikaistani
Partitiivi
luonnevikaistasi
Partitiivi
luonnevikaistamme
Partitiivi
luonnevikaistanne
Partitiivi
luonnevikaistaan
Partitiivi
luonnevikaistansa
Monikon partitiivi
luonnevikaisia
Monikon partitiivi
luonnevikaisiani
Monikon partitiivi
luonnevikaisiasi
Monikon partitiivi
luonnevikaisiamme
Monikon partitiivi
luonnevikaisianne
Monikon partitiivi
luonnevikaisiaan
Monikon partitiivi
luonnevikaisiansa
Inessiivi
luonnevikaisessa
Inessiivi
luonnevikaisessani
Inessiivi
luonnevikaisessasi
Inessiivi
luonnevikaisessamme
Inessiivi
luonnevikaisessanne
Inessiivi
luonnevikaisessaan
Inessiivi
luonnevikaisessansa
Monikon inessiivi
luonnevikaisissa
Monikon inessiivi
luonnevikaisissani
Monikon inessiivi
luonnevikaisissasi
Monikon inessiivi
luonnevikaisissamme
Monikon inessiivi
luonnevikaisissanne
Monikon inessiivi
luonnevikaisissaan
Monikon inessiivi
luonnevikaisissansa
Elatiivi
luonnevikaisesta
Elatiivi
luonnevikaisestani
Elatiivi
luonnevikaisestasi
Elatiivi
luonnevikaisestamme
Elatiivi
luonnevikaisestanne
Elatiivi
luonnevikaisestaan
Elatiivi
luonnevikaisestansa
Monikon elatiivi
luonnevikaisista
Monikon elatiivi
luonnevikaisistani
Monikon elatiivi
luonnevikaisistasi
Monikon elatiivi
luonnevikaisistamme
Monikon elatiivi
luonnevikaisistanne
Monikon elatiivi
luonnevikaisistaan
Monikon elatiivi
luonnevikaisistansa
Illatiivi
luonnevikaiseen
Illatiivi
luonnevikaiseeni
Illatiivi
luonnevikaiseesi
Illatiivi
luonnevikaiseemme
Illatiivi
luonnevikaiseenne
Illatiivi
luonnevikaiseensa
Monikon illatiivi
luonnevikaisiin
Monikon illatiivi
luonnevikaisiini
Monikon illatiivi
luonnevikaisiisi
Monikon illatiivi
luonnevikaisiimme
Monikon illatiivi
luonnevikaisiinne
Monikon illatiivi
luonnevikaisiinsa
Adessiivi
luonnevikaisella
Adessiivi
luonnevikaisellani
Adessiivi
luonnevikaisellasi
Adessiivi
luonnevikaisellamme
Adessiivi
luonnevikaisellanne
Adessiivi
luonnevikaisellaan
Adessiivi
luonnevikaisellansa
Monikon adessiivi
luonnevikaisilla
Monikon adessiivi
luonnevikaisillani
Monikon adessiivi
luonnevikaisillasi
Monikon adessiivi
luonnevikaisillamme
Monikon adessiivi
luonnevikaisillanne
Monikon adessiivi
luonnevikaisillaan
Monikon adessiivi
luonnevikaisillansa
Ablatiivi
luonnevikaiselta
Ablatiivi
luonnevikaiseltani
Ablatiivi
luonnevikaiseltasi
Ablatiivi
luonnevikaiseltamme
Ablatiivi
luonnevikaiseltanne
Ablatiivi
luonnevikaiseltaan
Ablatiivi
luonnevikaiseltansa
Monikon ablatiivi
luonnevikaisilta
Monikon ablatiivi
luonnevikaisiltani
Monikon ablatiivi
luonnevikaisiltasi
Monikon ablatiivi
luonnevikaisiltamme
Monikon ablatiivi
luonnevikaisiltanne
Monikon ablatiivi
luonnevikaisiltaan
Monikon ablatiivi
luonnevikaisiltansa
Allatiivi
luonnevikaiselle
Allatiivi
luonnevikaiselleni
Allatiivi
luonnevikaisellesi
Allatiivi
luonnevikaisellemme
Allatiivi
luonnevikaisellenne
Allatiivi
luonnevikaiselleen
Allatiivi
luonnevikaisellensa
Monikon allatiivi
luonnevikaisille
Monikon allatiivi
luonnevikaisilleni
Monikon allatiivi
luonnevikaisillesi
Monikon allatiivi
luonnevikaisillemme
Monikon allatiivi
luonnevikaisillenne
Monikon allatiivi
luonnevikaisilleen
Monikon allatiivi
luonnevikaisillensa
Essiivi
luonnevikaisena
Essiivi
luonnevikaisenani
Essiivi
luonnevikaisenasi
Essiivi
luonnevikaisenamme
Essiivi
luonnevikaisenanne
Essiivi
luonnevikaisenaan
Essiivi
luonnevikaisenansa
Monikon essiivi
luonnevikaisina
Monikon essiivi
luonnevikaisinani
Monikon essiivi
luonnevikaisinasi
Monikon essiivi
luonnevikaisinamme
Monikon essiivi
luonnevikaisinanne
Monikon essiivi
luonnevikaisinaan
Monikon essiivi
luonnevikaisinansa
Translatiivi
luonnevikaiseksi
Translatiivi
luonnevikaisekseni
Translatiivi
luonnevikaiseksesi
Translatiivi
luonnevikaiseksemme
Translatiivi
luonnevikaiseksenne
Translatiivi
luonnevikaisekseen
Translatiivi
luonnevikaiseksensa
Monikon translatiivi
luonnevikaisiksi
Monikon translatiivi
luonnevikaisikseni
Monikon translatiivi
luonnevikaisiksesi
Monikon translatiivi
luonnevikaisiksemme
Monikon translatiivi
luonnevikaisiksenne
Monikon translatiivi
luonnevikaisikseen
Monikon translatiivi
luonnevikaisiksensa
Monikon instruktiivi
luonnevikaisin
Abessiivi
luonnevikaisetta
Abessiivi
luonnevikaisettani
Abessiivi
luonnevikaisettasi
Abessiivi
luonnevikaisettamme
Abessiivi
luonnevikaisettanne
Abessiivi
luonnevikaisettaan
Abessiivi
luonnevikaisettansa
Monikon abessiivi
luonnevikaisitta
Monikon abessiivi
luonnevikaisittani
Monikon abessiivi
luonnevikaisittasi
Monikon abessiivi
luonnevikaisittamme
Monikon abessiivi
luonnevikaisittanne
Monikon abessiivi
luonnevikaisittaan
Monikon abessiivi
luonnevikaisittansa
Monikon komitatiivi
luonnevikaisine
Monikon komitatiivi
luonnevikaisineni
Monikon komitatiivi
luonnevikaisinesi
Monikon komitatiivi
luonnevikaisinemme
Monikon komitatiivi
luonnevikaisinenne
Monikon komitatiivi
luonnevikaisineen
Monikon komitatiivi
luonnevikaisinensa
Monikon akkusatiivi
luonnevikaiset
Monikon akkusatiivi
luonnevikaiseni
Monikon akkusatiivi
luonnevikaisesi
Monikon akkusatiivi
luonnevikaisemme
Monikon akkusatiivi
luonnevikaisenne
Monikon akkusatiivi
luonnevikaisensa
Akkusatiivi
luonnevikaiseni
Akkusatiivi
luonnevikaisesi
Akkusatiivi
luonnevikaisemme
Akkusatiivi
luonnevikaisenne
Akkusatiivi
luonnevikaisensa