Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkotaksimaksutGenetiivitaksimaksun
Monikon genetiivitaksimaksujenPartitiivitaksimaksua
Monikon partitiivitaksimaksujaInessiivitaksimaksussa
Monikon inessiivitaksimaksuissaElatiivitaksimaksusta
Monikon elatiivitaksimaksuistaIllatiivitaksimaksuun
Monikon illatiivitaksimaksuihinAdessiivitaksimaksulla
Monikon adessiivitaksimaksuillaAblatiivitaksimaksulta
Monikon ablatiivitaksimaksuiltaAllatiivitaksimaksulle
Monikon allatiivitaksimaksuilleEssiivitaksimaksuna
Monikon essiivitaksimaksuinaTranslatiivitaksimaksuksi
Monikon translatiivitaksimaksuiksiMonikon instruktiivitaksimaksuin
AbessiivitaksimaksuttaMonikon abessiivitaksimaksuitta
Monikon akkusatiivitaksimaksut