| Käännös | |
|---|---|
| 1. | |
| Monikko | taksimaksut | Genetiivi | taksimaksun |
| Monikon genetiivi | taksimaksujen | Partitiivi | taksimaksua |
| Monikon partitiivi | taksimaksuja | Inessiivi | taksimaksussa |
| Monikon inessiivi | taksimaksuissa | Elatiivi | taksimaksusta |
| Monikon elatiivi | taksimaksuista | Illatiivi | taksimaksuun |
| Monikon illatiivi | taksimaksuihin | Adessiivi | taksimaksulla |
| Monikon adessiivi | taksimaksuilla | Ablatiivi | taksimaksulta |
| Monikon ablatiivi | taksimaksuilta | Allatiivi | taksimaksulle |
| Monikon allatiivi | taksimaksuille | Essiivi | taksimaksuna |
| Monikon essiivi | taksimaksuina | Translatiivi | taksimaksuksi |
| Monikon translatiivi | taksimaksuiksi | Monikon instruktiivi | taksimaksuin |
| Abessiivi | taksimaksutta | Monikon abessiivi | taksimaksuitta |
| Monikon akkusatiivi | taksimaksut |