Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.
Muut/tuntemattomat
2.

Taivutusmuodot

Monikkoensin mainitutMonikkoensin mainittuni
Monikkoensin mainittusiMonikkoensin mainittumme
Monikkoensin mainittunneMonikkoensin mainittunsa
Genetiiviensin mainitunGenetiiviensin mainittuni
Genetiiviensin mainittusiGenetiiviensin mainittumme
Genetiiviensin mainittunneGenetiiviensin mainittunsa
Monikon genetiiviensin mainittujenMonikon genetiiviensin mainittujeni
Monikon genetiiviensin mainittujesiMonikon genetiiviensin mainittujemme
Monikon genetiiviensin mainittujenneMonikon genetiiviensin mainittujensa
Partitiiviensin mainittuaPartitiiviensin mainittuani
Partitiiviensin mainittuasiPartitiiviensin mainittuamme
Partitiiviensin mainittuannePartitiiviensin mainittuaan
Partitiiviensin mainittuansaMonikon partitiiviensin mainittuja
Monikon partitiiviensin mainittujaniMonikon partitiiviensin mainittujasi
Monikon partitiiviensin mainittujammeMonikon partitiiviensin mainittujanne
Monikon partitiiviensin mainittujaanMonikon partitiiviensin mainittujansa
Inessiiviensin mainitussaInessiiviensin mainitussani
Inessiiviensin mainitussasiInessiiviensin mainitussamme
Inessiiviensin mainitussanneInessiiviensin mainitussaan
Inessiiviensin mainitussansaMonikon inessiiviensin mainituissa
Monikon inessiiviensin mainituissaniMonikon inessiiviensin mainituissasi
Monikon inessiiviensin mainituissammeMonikon inessiiviensin mainituissanne
Monikon inessiiviensin mainituissaanMonikon inessiiviensin mainituissansa
Elatiiviensin mainitustaElatiiviensin mainitustani
Elatiiviensin mainitustasiElatiiviensin mainitustamme
Elatiiviensin mainitustanneElatiiviensin mainitustaan
Elatiiviensin mainitustansaMonikon elatiiviensin mainituista
Monikon elatiiviensin mainituistaniMonikon elatiiviensin mainituistasi
Monikon elatiiviensin mainituistammeMonikon elatiiviensin mainituistanne
Monikon elatiiviensin mainituistaanMonikon elatiiviensin mainituistansa
Illatiiviensin mainittuunIllatiiviensin mainittuuni
Illatiiviensin mainittuusiIllatiiviensin mainittuumme
Illatiiviensin mainittuunneIllatiiviensin mainittuunsa
Monikon illatiiviensin mainittuihinMonikon illatiiviensin mainittuihini
Monikon illatiiviensin mainittuihisiMonikon illatiiviensin mainittuihimme
Monikon illatiiviensin mainittuihinneMonikon illatiiviensin mainittuihinsa
Adessiiviensin mainitullaAdessiiviensin mainitullani
Adessiiviensin mainitullasiAdessiiviensin mainitullamme
Adessiiviensin mainitullanneAdessiiviensin mainitullaan
Adessiiviensin mainitullansaMonikon adessiiviensin mainituilla
Monikon adessiiviensin mainituillaniMonikon adessiiviensin mainituillasi
Monikon adessiiviensin mainituillammeMonikon adessiiviensin mainituillanne
Monikon adessiiviensin mainituillaanMonikon adessiiviensin mainituillansa
Ablatiiviensin mainitultaAblatiiviensin mainitultani
Ablatiiviensin mainitultasiAblatiiviensin mainitultamme
Ablatiiviensin mainitultanneAblatiiviensin mainitultaan
Ablatiiviensin mainitultansaMonikon ablatiiviensin mainituilta
Monikon ablatiiviensin mainituiltaniMonikon ablatiiviensin mainituiltasi
Monikon ablatiiviensin mainituiltammeMonikon ablatiiviensin mainituiltanne
Monikon ablatiiviensin mainituiltaanMonikon ablatiiviensin mainituiltansa
Allatiiviensin mainitulleAllatiiviensin mainitulleni
Allatiiviensin mainitullesiAllatiiviensin mainitullemme
Allatiiviensin mainitullenneAllatiiviensin mainitulleen
Allatiiviensin mainitullensaMonikon allatiiviensin mainituille
Monikon allatiiviensin mainituilleniMonikon allatiiviensin mainituillesi
Monikon allatiiviensin mainituillemmeMonikon allatiiviensin mainituillenne
Monikon allatiiviensin mainituilleenMonikon allatiiviensin mainituillensa
Essiiviensin mainittunaEssiiviensin mainittunani
Essiiviensin mainittunasiEssiiviensin mainittunamme
Essiiviensin mainittunanneEssiiviensin mainittunaan
Essiiviensin mainittunansaMonikon essiiviensin mainittuina
Monikon essiiviensin mainittuinaniMonikon essiiviensin mainittuinasi
Monikon essiiviensin mainittuinammeMonikon essiiviensin mainittuinanne
Monikon essiiviensin mainittuinaanMonikon essiiviensin mainittuinansa
Translatiiviensin mainituksiTranslatiiviensin mainitukseni
Translatiiviensin mainituksesiTranslatiiviensin mainituksemme
Translatiiviensin mainituksenneTranslatiiviensin mainitukseen
Translatiiviensin mainituksensaMonikon translatiiviensin mainituiksi
Monikon translatiiviensin mainituikseniMonikon translatiiviensin mainituiksesi
Monikon translatiiviensin mainituiksemmeMonikon translatiiviensin mainituiksenne
Monikon translatiiviensin mainituikseenMonikon translatiiviensin mainituiksensa
Monikon instruktiiviensin mainituinAbessiiviensin mainitutta
Abessiiviensin mainituttaniAbessiiviensin mainituttasi
Abessiiviensin mainituttammeAbessiiviensin mainituttanne
Abessiiviensin mainituttaanAbessiiviensin mainituttansa
Monikon abessiiviensin mainituittaMonikon abessiiviensin mainituittani
Monikon abessiiviensin mainituittasiMonikon abessiiviensin mainituittamme
Monikon abessiiviensin mainituittanneMonikon abessiiviensin mainituittaan
Monikon abessiiviensin mainituittansaMonikon komitatiiviensin mainittuine
Monikon komitatiiviensin mainittuineniMonikon komitatiiviensin mainittuinesi
Monikon komitatiiviensin mainittuinemmeMonikon komitatiiviensin mainittuinenne
Monikon komitatiiviensin mainittuineenMonikon komitatiiviensin mainittuinensa
Monikon akkusatiiviensin mainitutMonikon akkusatiiviensin mainittuni
Monikon akkusatiiviensin mainittusiMonikon akkusatiiviensin mainittumme
Monikon akkusatiiviensin mainittunneMonikon akkusatiiviensin mainittunsa
Akkusatiiviensin mainittuniAkkusatiiviensin mainittusi
Akkusatiiviensin mainittummeAkkusatiiviensin mainittunne
Akkusatiiviensin mainittunsa

Luokat